Wpis z mikrobloga

Chce dziewczynie kupić jakieś #gryplanszowe tylko nie za bardzo wiem co ją zadowoli, jakieś pomysły? Fajnie gydby wymagały logicznego myślenia / rozwiązywania łamigłówek itp. Nie siedze w temacie i szukam rad bo raczej to jestem niedzielnym graczem

EDIT: nie musi być stricte na 2 osoby

budżet 150 zł (chciałem kupić jedną lub 2 gry)

#gry #grybezpradu #gryplanszowe #prezent #prezenty
  • 32
  • Odpowiedz
@Jednobrewy: Średnio mi się podoba i dziewczyna nie lubi insektów :(

@Nie_umre_za_ciebie: Dziewczyna jest całkiem kumata jak na kobietę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Listy z Whitechapel - wydają się ok ale nie chce naginać budżetu aby nie postawić jej w takiej sytuacji że dużo wdałem (nie lubi tego bo skromna jest)
  • Odpowiedz
@bi-tek Alchemicy - świetna gra dedukcyjna z olbrzymią dawka klimatu (na początku może się wydawać skomplikowana ale potem daje bardzo dużo satysfakcji)
Zamki Burgundii - bardzo dużo myślenia przy jednocześnie bardzo prostych i intuicyjnych zasadach
Osadnicy narodziny imperium - kolejny dość łatwy tytuł który pozwala na olbrzymią dawkę kombinowania a do tego jest przepięknie wydany.
  • Odpowiedz
@bi-tek:
Jeśli coś tylko na dwie osoby i żeby nie zrażać zasadami to z tych co grałem z dziewczyną i mogę polecić (z orientacyjnymi cenami):

- Mr. Jack (łatwa i przyjemna dedukcyjna gra) - 110zł
- Patchwork (ładnie wykonana logiczna gra, podobno dziewczynom podoba się zazwyczaj ;) ) - 57zł
- Rój (typowo logiczna gra w stylu szachów, super wykonanie)
  • Odpowiedz
@Tomkju: O kurcze jakie zestawenie, Dzięki wielkie! Z planszówkami jako tako jesteśmy obeznani i nie jest to pierwsza gra, czasami chodzimy na tzw pionki a sama gra niekoniecznie musi byc na 2 osoby, fajnie jakby dało sie grać od dwóch osób. posprawdzam te gry jak wróce do mieszkania
  • Odpowiedz
@bi-tek: To jak od dwóch osób to te gry w drugiej części ;p Te gry według mnie nadają się dla nowych graczy jak i dla starszych, sam lubię w nie grać, chociaż mam masę trudniejszych tytułów ponieważ nie trzeba tak bardzo wysilać mózgownicy i rozgrywka się nie przedłuża ;p
  • Odpowiedz
@bi-tek: Oki, tylko pamiętaj że to tylko na dwie osoby będzie ;p Jeżeli w tych klimatach (dedukcja, morderstwo) to zastanów się jeszcze ponownie nad Listami z Whitechapel albo trochę tańszy odpowiednik Tajemnica Whitehall (110zł)
  • Odpowiedz