Wpis z mikrobloga

#programowanie #csharp Potrzebuję pomocy próbuję stworzyć program w formsach(Nie mój pomysł tylko wykładowcy) który będzie dodawał podatek do wartości netto produktu, problem polega na tym, że nie ma jednej wartości podatku tylko 3 i więcej wszystkie mam mieć w listboxie. No i fajnie myślę sobie zrobię sobię zmieną b przypisze do niej zmienna która się zmienia w zależności od wybranego wpisu w listboxie i gitara. Okazało się, że nie potrafię wyplułem taki kod na stworzenie zmiennej decimal b = listBox1.Items(listBox1.SelectedItem); . Niestety visual wypluwa takie coś :
Członka „ListBox.Items”, którego nie można wywoływać, nie można używać jak metody. No i nie działa może mi ktoś podesłać filmik gdzie tego uczą nie chce dostał gotowego kodu bo #!$%@? się nauczę.
  • 4
@dawid-dobrzeniecki-31: Nie znam się na tym, ale zwykle dobrze zajrzeć do dokumentacji.
Samo listBox1.SelectedItem znajdzie obiekt powiązany z zaznaczeniem, a wartość decimal otrzymasz pewnie przez którąś z jego właściwości/metod (nie wiem nawet czy definiujesz ten obiekt sam czy ma z góry określoną strukturę).
listBox1.Items to lista obiektów (a nie metoda - dostęp po indeksie przez nawias kwadratowy), której indeksy nie muszą mieć związku z zaznaczeniami formularza.
@jaggi chociaż w zasadzie, Ci wystarczy var selected = listbox.SelectedItem; i już będziesz miał te wartość która Ci potrzebna. Ewentualnie będziesz musiał to sparsować ze stringa do decimala.