Wpis z mikrobloga

Muszę wymienić kartę szczepień konia (dowód rejestracyjny) - skończyły się miejsca na pieczątki z przeglądów rejestych. Chciałem podjechać jutro, ale zastanawiam się: czy wymieniając dowód rejestracyjny też potrzebuję kartę pojazdu? Wg. strony http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/8569/dowod-rejestracyjny-wymiana-z-powodu-braku-miejsca-na-kolejne-wpisy-terminow-badania-technicznego:

- wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego;
- dotychczasowy dowód rejestracyjny pojazdu;
- zaświadczenie o aktualnym przeglądzie technicznym (wykonanego zgodnie z art.83 ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r.) jeżeli jest wymagane (rozumiem, że pieczątka z ostatniego przeglądu wystarczy...),
- dowód osobisty lub paszport - w przypadku osób fizycznych;
- karta pojazdu, jeżeli była wydana;
- polisa OC

Orientujecie się może, czy karta pojazdu jest potrzebna przy wymianie, czy tylko przy pierwszej rejestracji pojazdu? Nie mam przy sobie karty pojazdu i jest dla mnie kłopotliwe jechać po nią.

#wroclaw #samochody
  • 9
@bachus jak 2 lata temu wymieniałem DR, to okazało się, że karta pojazdu jest wymagana, a moja zaginęła. Poszedł więc wniosek o wymianę DR i wydanie wtórnika KP. Kosztów nie pamiętam, więc nie były kosmiczne...