Wpis z mikrobloga

Miraski co tu się to nawet ja nie.
Z serii lama pyta.
Laptop Dell Inspiron 15 5547
Poprzednia bateria zaczęła świrować po wymianie dysku HDD na SSD i dołożeniu RAMu, ale niby pan który to mi ogarniał twierdził, że to zbieg okoliczności i że po sprawdzaniu i testowaniu laptopa wszytko jest ok, a bateria już ma swoje lata- oryginalna od Della, nie wymieniana od nowości, laptop już 3 letni.
Druga całkiem nowa bateria, raczej zamiennik (może mieć z 5 miesięcy... to jeszcze nowa nie?) ostatnio zaczęła się zachowywać jak poprzednia - nie chciała się ładować, bardzo krótko trzymała. Laptop nie używany zbyt dużo, ale dzisiaj siadłam myślę spróbuję wył i wł laptopa z baterią i bez, może coś zaskoczy. Ale uwaga po zajrzeniu- okazuje się, że bateria mocno spuchła. :(
I teraz czy możliwe, że to wszystko przez wymianę dysku i cokolwiek nie będę kombinować z bateriami to nic to nie da? Raczej nie jest to historia związana z zasilaczem?

#laptopy #komputery #kiciochpyta
  • 5
@beatha: zasilacz jakby był uszkodzony to by nie ładował baterii. Ogólnie problem może dotyczyć płyty głównej bo to ona steruje zasilaniem jakie idzie do baterii - ewentualnie masz niezłego pecha.
@szymon0291: A w przypadku płyty głównej jest sens cokolwiek robić? Czy szkoda i tak pchać w niego hajsy? Nie potrzebuję nowego, ale też jeśli ten ma być workiem bez dna...