Wpis z mikrobloga

Dlaczego sędziowe dają pkty za odległość?


@urojony_uzurpator: kiedyś przeczytałem (w zeszłą zimę) 60 stron regulaminu FIS, nigdzie nie było wzmianki o tym że odległość wpływa na notę. To jest jakaś zbiorowa halucynacja. Tym bardziej że to nie jest tak że pstryk daje 17.5, tylko sędzia wklepuje odjęte punkty (tu pół, tam cały) za konkretne rzeczy, wśród których nie ma odległości.
@cult_of_luna: Można się tylko domyślać, że sędziowie uznają, że łatwiej zrobić telemark przy krótszym skoku lub promują długie skoki. Tylko, że wszyscy zgodnie przyznają, że to bardzo krzywdzące, zwłaszcza w takich warunkach jak dzisiaj - gdzie skoki są generalnie dość krótkie. W momencie kiedy ktoś miał słabszy wiatr w plecy lub wręcz z przodu jest podwójnie uprzywilejowany - skacze dalej + wyższe noty.
Tak się kiedyś zastanawiałem - czy w dobie
W momencie kiedy ktoś miał słabszy wiatr w plecy lub wręcz z przodu jest podwójnie uprzywilejowany - skacze dalej + wyższe noty.


@urojony_uzurpator: też mnie to zastanawia :/ w sensie ta podwójna premia

czy w dobie obecnej technologii nie ma możliwości zaprogramowania jakiegoś systemu, który by oceniał skoczków?


IMO 3 z 5 not które się liczą do całości jest całkiem ok, eliminuje anomalie, do któregoś tam roku odległość ewidentnie nie miała
@kalaj: @cult_of_luna:

Najlepiej pokazać jak kiedyś oceniano. .

https://m.youtube.com/watch?v=K29cM9dcak4

Tu 1998 Nagano -IO na K-90

skok Ammana w 0.55 - 15 metrów od pkt konstrukcyjnego- głównie dostawał 18pkt.
Obecnie by pewnie 16.5 zbieral

2.55 Małysz 69.5 m- 17-17.5 liczone za styl
3.40 Mateja 81.5 -18-18.5 liczone za styl(dostał i 19 pkt Ale jako skrajna odpadla)

Kolejny - 88m i 5x19.5 pkt
Funaki 87.5m 2x20 3x19.5
Harada w ostatnim skoku -