Wpis z mikrobloga

Czasem sobie myślę, że w szkole średniej mam samych debili.
Zacznijmy od tego, że na początku technikum było 16 osób. Po pierwszej klasie, zostało ich 8, teraz w trzeciej mamy 7 osób (i to tak fartem, bo nauczyciele nas przepuszczali).
Ostatnio mieliśmy sprawdzian z mapy politycznej świata. Dobra, to jest 196 państw, do tego doucz się stolic i zaznacz to na mapie. Ok... to jest trudne, bo zapewne nie każdy z nas wie, gdzie leży Vanuatu czy też Mozambik.
Ale do jasnej-ciasnej. Jak można na mapie zaznaczyć Stane Zjednoczone w Kanadzie, a Maroko w Stanach. Oczywiście Mołdawia była gdzieś w Afryce (bo według tego różówego paska tak ta nazwa brzmi).
Słowacja oczywiście była tam gdzie Białoruś.
A to na takim pięknym kierunku jakim jest geologia, gdzie trzeba raczej znać państwa, by opisać gdzie występuję dane złoże węgla czy też gdzie występują jardangi. Szczególnie, że ten oto różowy pasek nie jest głupi na zawodowych. Wie dużo, baa, nawet powiedziałbym baardzo dużo, ale... to co się zobaczyło....
Chyba w podstawówce uczą już jakich mamy sąsiadów Polski i jakie są ich stolice.
Czasem tracę wiarę w ludzkość.
#logikarozowychpaskow #techbaza #geografia
  • 10
@oba-manigger: To jest #!$%@? XD U mnie na kierunku tech żywienia mieli wytłumaczone jak liczyć zapotrzebowanie na potrawy posiadali kalkulatory a mimo to mieli problemy z prostym mnożeniem/dzieleniem czy dodawaniem XD Zadania typu jeśli potrzebują 150 gram szczypiorku a jeden pęczek szczypiorku ma 100 gram to ile potrzebują pęczków szczypiorku? No i #!$%@? pisali 1 albo 1.5 jeśli wyraźnie mieli napisane że muszą kupować w pęczkach bo przecież połowy pęczka nikt