Wpis z mikrobloga

Patrząc obiektywnie, to jeśli Team RK rzeczywiście uzbiera te 8-10 milionów euro i temat Williamsa upadnie,
to są jeszcze nawet trzy możliwe kierunki:
- Hass Ferrari
- Sauber Ferrari
- Honda

Kierunki których RK pewnie chciał na początku uniknąć, ale teraz może nie być innego wyjścia.

#kubica #f1
  • 25
@erbo Toro Rosso to zespół Red Bulla nie potrzeba im pieniędzy, Alfa Romeo Sauber ma pieniądze od sponsorów Ericssona. Odnośnie Haasa nie wiem jak jest dokładnie ale nie sądzę by zmienili swój obecny skład kierowców.
mają kontrakty podpisane więc ten sezon odpada


@midcoastt: Kto ma podpisane kontrakty w w Hondzie? xD
Kvyat i Saint też byli podpisani i nie dojechali do końca.

A przypominam że mówimy tu o kierowcy który może wnieść 10 baniek i raczej tych biednych zespołach.
@erbo: Z tej gorączki mi się #!$%@?ło xD Myślałem, że chodzi ci o Mclarena bo Honda to jaki będzie miała zespół niby? Silnik tylko mają dostarczać TR
Toro Rosso to zespół Red Bulla nie potrzeba im pieniędzy


@mackiy: Kompletna bzdura, właśnie dlatego RedBull wziął Hondę, bo chce ograniczyć się finansowo w tym zespole.
A narazie jeżdzą tam dwa kompletne ogóry, które są do wywalenia przy pierwszej okazji.
@erbo Sauber ma jedno miejsce zajęte przez juniora Ferrari a sponsorzy Ericssona są powiązani z głównymi udziałowcami teamu. STR odpada. Jeśli chodzi o Haasa to nie wiem jak wygląda sytuacja ale też są mocno związani z Ferrari u pewnie też będą chcieli tam umieścić swojego kierowcę.
Sauber ma jedno miejsce zajęte przez juniora Ferrari a sponsorzy Ericssona są powiązani z głównymi udziałowcami teamu.


@Izyk85: Były plotki że Ferrari może tam upchać 2 juniorów.
A więc opcja że RK zostaje "juniorem" Ferrari, z budżetem 10 baniek, nie jest wcale mocno naciągana.

Pytanie czy Ferrari w ogóle interesuje jeszcze temat RK.
@erbo Wzięli silniki Hondy, aby mieć je potem na wyłączność gdyby udało im się je porządnie rozwinąć. Poza tym kto będzie jeździł w Toro Rosso decyduje szara eminencja Helmut Marko. Gdyby nie to, że Sebastian Buemi jeździ dla Toyoty w WRC to pewnie jego by wzięli.
@erbo Robert nie jest w żaden sposób związany z Red Bullem ani Helmutem Marko. Po co mieliby go brać? Pewnie w trakcie sezonu na jedno miejsce tez wrzucą jakiegoś juniora.

Poza tym STR Honda to poligon doświadczalny dla RED Bull Honda w 2019