Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do eksperta. Jak wygląda kwestia ustawiania namiotów, scen przed Sejmem (tudzież w dowolnie innym punkcie miasta) z punktu widzenia prawnego? W jaki sposób jest to uregulowane? Bowiem przypuszczam, że gdybym rozbił sobie namiot na plantach w Krakowie albo na bulwarach nad Wisłą to zaraz policja albo straż miejska witałaby mnie bloczkiem z mandatami.

#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #polska #neuropa #4konserwy #kiciochpyta
  • 6
gdybym rozbił sobie namiot na plantach w Krakowie albo na bulwarach nad Wisłą to zaraz policja albo straż miejska witałaby mnie bloczkiem z mandatami.


@PozytywistycznaMetamorfoza: niekoniecznie, nie znam przepisów miejscowych ani przepisów o biwakowaniu, ale niewykluczone, że wolno to robić. Na pewno na bulwarach praskich nad Wisłą zdarzali się biwakowicze. Co do namiotów pod Sejmem np., to chodzi o to, że są tworami niezwiązanymi stale z gruntem, więc nie ma za
@JaMam36lat: Co nieco to rozjaśnia, jednakowoż dalej byłbym szczerze wdzięczny za wypowiedź prawdziwego prawnika znającego temat i przepisy. Szczególnie, że temat namiotów w dużej mierze wyjaśniłeś, to jednak kwestia sceny dalej mnie intryguje.

Art. 54. Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Prawo nie jest jednak kategoryczne dla całego kraju. W Kodeksie wykroczeń znajduje