Wpis z mikrobloga

Zmieniamy system, od teraz pensje są drukowane oddzielnie, ale regulowane tak jak dzisiaj czyli ustawową minimalną itd. jak ktoś chce to niech zostaje lekarzem i zarabia 20tys, ceny, inflacja, wszystko działa tak jak obecnie poza tym że ludzie są zatrudniani bo pracodawca nie musi się martwić o koszta związane z utrzymaniem pracownika.

proste i działa

o co macie bul dupy w związku z powyższym

#gospodarka #neuropa #4konserwy #polska #prawo
  • 25
@chemik_kieszyk: dlatego prędzej was kosmici dojadą i przejmą ta planete niż tu się cokolwiek zmieni, oddzielne systemowe źródło płacy spowoduje zyski dla obu stron i w ten sposób skończy się problem ubóstwa, bo zawsze będzie praca bo nie będzie obciążnika jakim no powiedzmy sobie szczerze jest sam pracownik
@gagger: no ale kto ma decydować która firma ile ludzi zatrudnia? Jak prowadzę firmę i nie ponoszę kosztów pracownika to zatrudnię ich od razu 100, bo dlaczego nie? Poza tym kto ma decydować o tych płacach? Mogę zatrudnić kolegę i powiedzieć, że jego praca jest warta dla mojej firmy 100 tysięcy złotych miesięcznie.

To jest jakiś socjalizm wysokiego poziomu :D
@Piotrek00: ja wiem że próbujesz być sprytny, ale to żaden problem by ustalić 3000€ minimalnej i po prostu niech wszystko inne zależy od wykształcenia oraz stażu i niech to będzie opłacane tak jak dzisiaj np. biorąc sobie choćby niemcy za wzór, to po prostu będzie uczciwe
@gagger: nie próbuję być sprytny, tylko zadaję Ci realne pytania. Przydatność pracownika dla firmy wynika nie tylko z wykształcenia oraz stażu, liczą się również inne rzeczy, które ciężko jednoznacznie określić. Ale niech będzie, że kwestię wynagrodzeń jakoś się da ustalić. Co z liczbą pracowników? Kto będzie o tym decydował?
@mihaubiauek: no to w czym problem by umownie przyjąć że jest ok? tak bardzo wam życie śmierdzi? skoro jest system oparty na pieniądzu to wiadomo że spowoduje on kryzysy, bezrobocie, korupcję itd. przecież musimy jakoś żyć...
@gagger: Dziś decyduje o tym właściciel firmy. No tak, tylko jak każdy przedsiębiorca będzie miał pracowników za darmo, to tak jak piszesz - zrobi 200 kas na jednym i drugim końcu sklepu. Ja też zatrudnię 100 osób, mimo, że realnie potrzebuję narazie kilku. Każdy właściciel firmy będize chciał mieć darmowych pracowników. Efekt? Tych pracowników szybko zabraknie, a duża część będzie wykonywała nieefektywne prace. To jest socjalizm w bardzo ostrej postacji i
@Piotrek00: no tak bo dzisiaj na kasie wszyscy są w #!$%@? efektywni, jakbyś pojechał do bardziej cywilizowanych krajów to byś się zdziwił, spróbuj popracować z anglikami, mam masę takich historii z pierwszej ręki, oni mają czas, mają pieniądze, praca się wykona i tak i tak, jest git