Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś Mirek albo Mirabelka pracująca w urzędzie gminy albo w jakim kolwiek innym urzędzie podobnym do tego?
#gmina #samorzady #politykalokalna #polityka

Interesuje mnie zagadnienie następujące: Dojazd do mojej posesji stanowi droga gruntowa a te jak wiadomo potrafią być słabej jakości. Wójt zdążył wyasfaltować wszystkie drogi, nawet te kawałki prowadzące na pola a o tym fragmencie usilnie zapomina. Obiecał w zamian od czasu do czasu drogę naprawiać (zasypywać koleiny i doły i równać). No i wczoraj miało miejsce to naprawianie drogi. Nie dość, że woła to o pomstę do nieba, bo to co zrobili to jest jakieś nieporozumienie (doły pozasypywane na połowie drogi, nie ubite, substancja którą to zostało zasypane podobna do jakiejś sadzy). Interesuje mnie, czy jestem w stanie dostać od urzędu gminy jakieś zlecenie na podstawie którego ktoś tą drogę naprawił i jakie środki zostały na to przeznaczone. Nie ukrywam, że wraz z dokumentacją fotograficzną i takim pismem chciałbym złożyć doniesienie do prokuratury, bo jeśli ktoś podpisał odbiór tego to jawnie działa na niekorzyść mieszkańców i podatników, bo takiej #!$%@? po prostu odebrać nie można. Ktoś zorientowany w temacie mógłby mi doradzić?
  • 5
@mojemacki: możesz też poprosić o kopię umowy z wykonawcą i kopię dokumentu odbioru (bo jak zrobili, to ktoś inwestycję musiał odebrać).

możesz to wszystko zrobić za jednym zamachem.

PS:
w necie na pewno znajdziesz wzór pisma.. .nie zapomnij walnąć w liście ustaw (ustawa o dostępie do informacji publicznej) i numerów artykułów na podstawie których będziesz domagał się udostępnienia Ci informacji