Wpis z mikrobloga

Nie znam się i nie mam drugiego zasilacza. Nie sądzę, żeby 2 tygodniowy zasilacz padł.


@Olivaster: Tu nie ma reguły, możesz kupić zasilacz który ma zajebiste recenzje i może się zdarzyć że padnie po kilku dniach. W ~90% gdy nie pojawia się żaden błąd to problem z zasilaczem.
@Olivaster: Chciałbym tylko zwrócić jeszcze uwagę że jeśli działa bez grafiki to nie oznacza na 100% że ona jest wadliwa. Bez grafiki zasilacz jest mniej obciążony więc nie da się stwierdzić czy to gpu jest przyczyną.
Miałem kiedyś taką sytuację, odesłałem kartę na gwarancję i problem nadal występował. Pomogła dopiero wymiana zasilacza.
@Olivaster: Wywnioskować można tyle że linia 12V ma lekko zawyżone napięcie ale w granicach tolerancji...

Sytuacja taka sugeruje iż owy freeze jest powodowany nagrzewaniem się jakiegoś elementu, w wyniku czego następuje błąd i jest to wina albo zasilacza albo grafiki...

U mnie bym to diagnozował przez ostudzenie komputera przez pół godzinki, odpalenie benchmarka i monitorowanie jakimś programikiem temperatur przy których następuje zwiecha a jak wyniki by mi się nie kleiły to