Wpis z mikrobloga

Witajcie, piszę do Was, cobyście mi doradzili. Planuje pod choinkę kupić ojcu gramofon gdyż jego sony się rozleciał, a nie opłaca się go już naprawiać. Szukam czegoś do 400 zł ( +/- 50 zl ), nic w wersji audiofilskiej. Cos dobrego, w przyzwoitej cenie, taśmowy wystarczy, tylko odsłuch.

  • 9
@Razis: miałem chwilę tego denona (dostałem za 2 płyty, szybko się pozbyłem)- mimo, że "niby" hifi, to w kwestii wykonania porównałbym go z tymi biedronkowymi gramofonami: - ramię bez zadnej regulacji, bez antyskatingu, wkładka (jakiś noname at-3600? at-91?) wklejona klejem na gorąco, napęd był słyszalny, wbudowany transformator brzęczał... pokrywa miękka i latająca na boki, cały plastikowy, lepsze są już sprzęty z niskich półek z lat 80 ;)

a wisi na allegro
@zdrepcevakrv: przecież at-3600? at-91 to nie jest no name tylko wkładka od firmy audio technica właśnie :D rozumiem, że w nowym gramofonie za niecałe 500 zł powinna być przynajmniej wkładka Ortofona :)

Słowo klucz: "nowy" gramofon.
Ten Denon korzysta z tej samej konstrukcji co Sony, Pioneer i Marantz za podobne pieniądze, ale w odróżnieniu od takiego chociażby Pioneera daje możliwość wyłączenia przedwzmacniacza.
@Razis: jest noname, bo nie ma tam loga ani żadnego napisu, że to AT, biała igła sugeruje 3600, ale denon twierdzi, że kompatybilna igła to denon dsn-82 chyba. Igła jest plastikowa - na końcu chyba szafirowy kryształ ze sferycznym szlifem. Znam wkładki audio technica. A co do samego mechanizmu automatyki, to wiem, że jest podobny, np. w telefunkenie cs-10, sts-1, sharpie rp-10 jest taki sam, to chyba pierwotnie mechanizm toshiby. Ja
@zdrepcevakrv: Ja też bym się nie pchał w gramofon za 500 zł (nawet średnio można dostać za te pieniądze dobrą wkładkę), ale jestem w stanie zrozumieć, że ktoś ma np. jakąś tanią plastikową wieżyczkę i jakieś płyty winylowe i lubi je czasem z sentymentu odsłuchać, ma niewiele do wydania i potrzebuje gramofonu. I sytuacja taka sama jak przy wzmacniaczach, odzywają się znawcy: "poszukaj se używki na allegro Yamaha CS1000". Super, faktycznie
@Razis: nie do końca tak jest z tymi zakupami... większośc sprzętu jaki kupiłem na allegro był ok :) co do yamahy to nie słyszałem tego wzmacniacza, ale mam np. denona pma-600 w idealnym stanie wizualnym i bez żadnych przeróbek, dual mono ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zdrepcevakrv: nie no sam kupiłem w zasadzie przypadkowo świetny wzmacniacz Creeka w dobrym stanie i niegrzebany właśnie na allegro, ale jak kiedyś szukałem CDka do max 1000 zł to mnie szlak trafiał, bo albo coś powymieniane, po tuningu albo pilota nie było :D Wole po forach i grupach FB poszukać, bo dużo więcej zadbanego sprzętu tam jest, tylko czasu to więcej zajmuje.