Wpis z mikrobloga

Kiedy w sobotę rano budzi Cię promień wschodzącego słońca, masz na twarzy dyskretny uśmiech satysfakcji i odczuwasz błogą ulgę, że tym razem nie musiałeś wstawać przed świtem i pędzić do pracy, do której i tak się spóźnisz, myślisz sobie, że nic nie zepsuje tego dnia, to co się wtedy dzieje? Uderzasz głową w Cebulę. A jak do tego dochodzi? Otóż jak każdy prawilny Polak sobota dla Ciebie jest dniem sprzątania i zakupów. No więc wybierasz się załatwić te i inne sprawunki. Nagle w samochodzie zapala się złowroga, pomarańczowa lampka, która przypomina Ci, że na wodzie się nie jeździ. Podjeżdżasz więc do najbliższej stacji benzynowej i ustawiasz się grzecznie w kolejce za białym BMW. Z niego wychodzi blond Cebula i próbuje otworzyć wlew paliwa w swojej furze ale nic z tego. Na pomoc woła swojego syna lvl 10, który robi czary mary i ku zdziwieniu mamy otwiera ten sezam. Nie czepiam się. Może to jej pierwszy raz po prostu? Po tankowaniu, które zakończyło się sukcesem (dobrze że mały został przy mamie) Cebula idzie płacić. Czekam. I dalej czekam. Ludzie odjeżdżają z innych stanowisk, a ja czekam. Przystawiona z tyłu i przodu nie mam pola manewru. Na stacji coraz więcej aut, przyjeżdżają i odjeżdżają a ja czekam. 14 min. później idę sprawdzić co się dzieje. Może Cebula ma dzień pierwszych razów i teraz synek uczy ją jak płacić kartą? Po wejściu do środka moje wątpliwości natury czy mam do czynienia z osobą opóźnioną czy też z rasowym cebulactwem, zostają rozwiane na korzyść tego drugiego. Właścicielka BMW siedzi przy stoliku, pije kawę i czeka na hot-dogi. Krew mnie zalewa, ale podchodzę i grzecznie proszę, żeby odjechała bo blokuje stanowisko, a ja stoję za nią. Cebula na to, że nie odjedzie, bo ona też czekała. CH*J MNIE TO OBCHODZI, MASZ W TEJ CHWILI STĄD ODJECHAĆ!! krzyczy moja dusza, ale wiem po tonie Cebuli, jej zachowaniu i sposobie bycia, że ten argument na nią nie zadziała. Wychodzę więc ze stacji benzynowej z ciśnieniem 190/100 trzaskając automatycznymi drzwiami i odjeżdżam na oparach.
Kto z Was nie jest cebulą która blokuje stanowisko na stacji, żeby zrobić sobie zakupy czy dłuższą przerwę niech da plusa.

#cebula #oswiadczeniezdupy
  • Odpowiedz