Wpis z mikrobloga

@Racjonalnie: zgoda. historia ekonomi. Jestem cały za technologią blockchain i krypto. ale mam oczy i coraz ciężej mi uwierzyć ze BTC będzie tą walutą wykorzystywaną w przyszłości. bardziej widzę go jako protoplastę. przecierającego drogę dla czegoś lepszego. a tym czasem cieszmy się wzrostami niech impreza trwa jak najdłużej
@Bonusr: do realnego użycia wirtualnej waluty potrzebna jest większa jej stabilność. A zanim uda się ją uzyskać to trochę czasu minie.

Za jakiś czas czeka nas korekta i ten "negatywny okres" gdzie takie stwierdzenia jak "a nie mówiłem" / "a jednak piramida" / "a macie tę swoją wirtualną walutę" będą dominować. Jednak po tym nadejdzie czas wyrównania kursu - będzie można bitcoina realnie używać do płacenia, a nie tylko trzymać licząc
@damianos: dlatego napisałem że "globalnie", bo wiadomo, że dla inwestujących to jest korzystne :)

Jednak patrząc rynkowo na tę walutę: obecnie gdybym chciał kupować pizzę, to ile powinienem za nią zapłacić, aby się opłacało? Przecież jutro za tą samą cenę kupię dwie pizze. Pieniądz "siedzi w kieszeni" zamiast być w ciągłym ruchu.