Wpis z mikrobloga

@pawlo74: czytam twoje wpisy i komentarze, wiem że jesteś za holdem, ale nawet jak spadnie z tych 15k do powiedzmy chociaż 10, nie wykorzystasz tej korekty, nie sprzedaż tego co masz by odkupić? czy tylko doinwestujesz nowe środki na 10k?
@colorgreen: a kto zagwarantuje Ci, że spadnie i odkupisz taniej? Już raz tak sprzedałem miało zejść niżej. Nie zeszło a ja musiałem odkupić drożej i mniej. Pozbyłem się w ten sposób kilku bitcoinów, od tamtej pory tylko HODL i zero spekulacji na bitcoinie za duże ryzyko. Ja nie kumuluję śmieciowego fiata tylko bitcoina.
Nigdy wcześniej w historii nie było takiego aktywa o tak ograniczonej ilości tym bardziej nie wiesz jak zachowa
@colorgreen: nikt tego nie wie. Jeżeli mogę strzelać to ustabilizuje to kurs i będzie bardzo nudno. Dla mnie w porządku, będę sobie spokojnie kumulował do halwingu. W zasadzie do 2019 później zacznie się nowe szaleństwo i powtórka z rozrywki.
@pawlo74: ale stabilizacja kursu chyba nie nastąpi na tym poziomie... całym sercem jestem za bitcoinem ale teraz kurs jest nienaturalnie spompowany, na pewno nie przedstawia realnej wartości bitcoina. chociaz trudno samego bitcoina w jakikolwiek sposób wycenić
@colorgreen: właśnie jak można to wycenić? Mnie to nie dziwi, popatrz jak mało jest go w obiegu. Wyobraźmy sobie, że nagle wszyscy mówią HODL i powstanie niesamowity niedobór na rynku. To jest właśnie efekt tego niedoboru.
Gdyby tylko każdy Polak chciał mieć 1 BTC to już zabrakłoby a co dopiero mówić o reszcie świata.
To przeciągnęło mnie do bitcoina ponieważ to jasne, że cena wystrzeli w kosmos wcześniej czy później. Tu
@pawlo74: tak, już zresztą było dzisiaj widać niedobory btc na niektórych giełdach. Chętnie bym poszedł droga całkowitego holda i zapomniał o btc na chwilę, niestety moje zasoby na to narazie nie pozwalają (wiem, wbrew zasadzie graj tylko tym co możesz stracić). Nie zmienia to faktu że wartość jaką niesie ze sobą bitcoin jest ogromna. Tylko człowiek niestety głupi i chciwy jest i zawsze masz te myśli "sprzedam teraz, przykorekci, odkupie niżej".