Wpis z mikrobloga

Zaczyna mnie to już wku... #ck2

Pierwsza partia - 3 miesiące, posłałem króla i zginał w bitwie
Druga partia - 6 miesięcy, zginął w bitwie
Trzecia partia - prawie 2 lata, córka na koncie i zakażenie po ranie w bitwie, śmierć

Wyciągam wnioski, tworzę postać raczej pod intrygi

Czwarta partia - 4 lata, na starcie dostał choroby z minusem fertility i nie spłodził potomka zanim umarł.
Piąta partia - 17 lat! Przyszła zakonnica i mnie i dziedzica tronu #!$%@?ła jak z nią grałem w szachy, miałem co prawda inne dzieci, ale #!$%@? wielka i rage quit
Szósta partia - po dwóch latach padł na raka

Robię podejście numer 7 za chwilę, jak znów padnie to chyba to oleje xD
Gram wyłącznie tworzoną przez siebie dynastią bo mi się nie chcę grać innymi.
  • 9
@Narkan: Ja planuję zblobować Polską zaczynając od Śląska. Ale póki co jeszcze się uczę gry.

Teraz partia idzie całkiem, zjednoczyłem Polskę, zająłem Litwę i Prusy, Saxon i Czech to moi wasale, mam z 9 dzieci więc teraz pójdzie, game over za szybko nie wyskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale mam straszne problemy bo nie do końca ogarniam technologie, w stolicy mam niektóre na 3 a w reszcie
@Mald kilka uwag:
- szkolenie pod intrygi jest beznadziejne, tylko wojskowosc (duzo wieksza armia z domeny) albo zarzadzanie (wieksza domena i dochody z niej)
- sprawdzaj intrygi czy ktos nie chce cie zabic, areszutuj albo staraj sie zlikwidowac zanim on zrobi to tobie
- nie nauczysz sie szybko grac robiac to tribalami, panstwo bedzie ci sie co chwile rozpadalo przez prawa dziedziczenia
- z technologii wojskowych to najlepiej organizacje- zwieksza stale oddzialy,
@yoritomo1610: @Mald:

- szkolenie pod intrygi jest beznadziejne, tylko wojskowosc (duzo wieksza armia z domeny) albo zarzadzanie (wieksza domena i dochody z niej)

Po mojemu dyplomacja rules. Dobre stosunki z wasalami+szybsze claimy+dużo opcji w eventach na wyjście z bagna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- nie nauczysz sie szybko grac robiac to tribalami, panstwo bedzie ci sie co chwile rozpadalo przez prawa dziedziczenia


Da się łatwo nauczyć