Wpis z mikrobloga

@brazzer jeszcze nie spotkałem się w Internecie aby to ktoś ogarniał na poziomie rozwiązywania zadań- zawsze przechwalki a jak pojawia się treść to już cienko
@Evert: samo zadanie nie jest najtrudniejsze, bo to tylko obliczenie reakcji w podporach w ramie i późnej obliczenie od przekroju z lewej i z prawej. Niby wszystko dobrze robię a wyniki nie wychodzą poprawne
@flager: @swiatek222: Va (reakcja pionowa przy pierwszej z lewej podporze) wychodzi ql w dół, Vb (pionowa przy drugiej) ql w górę, Hb (pozioma przy drugiej) ql w prawo. Obliczone już mam redukcję alfa. Przy redukcji w przekroju beta siły tnące z prawej wychodzą 0,5ql a z lewej - 0,5ql a powinny takie same
Przy redukcji w przekroju beta siły tnące z prawej wychodzą 0,5ql a z lewej - 0,5ql a powinny takie same


@brazzer: Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli w przekroju nie ma żadnej siły skupionej więc nie ma żadnego skoku, a więc trudno tu rozpatrywać w ogóle skok siły tnącej i mówić o prawej i lewej stronie (tzn. w teorii można, ale te wartości będą równe).
Oczywiście zakładam, że przekrój beta
flager - > Przy redukcji w przekroju beta siły tnące z prawej wychodzą 0,5ql a z lewe...

źródło: comment_ELIyAo48VPIbwHTg0ifPTywx16I7RoFs.jpg

Pobierz
@flager: dzięki za wykres, przyda się późnej. Te przekroje alfa beta i gamma to w tych miejscach wykładowca kazał obliczyć siły u momenty z lewej i prawej. Powinny być równe. No i narysować równowagę węzła
@brazzer: W sumie jak jesteś mowy w te klocki to w sumie możecie się bawić w rozpisywanie na lewą i prawą stronę, ale to już od razu widać, że w tych przekrojach siły tnące oraz momenty z lewej i prawej będą takie same, bo nie ma tu przyłożonych żadnych sił lub momentów skupionych.
@flager: no taki projekt do zrobienia dostaliśmy i trzeba zrobić. Samo w sobie nie jest trudne tylko nie wiedziałem jak podejść do tego. Dzięki za pomoc, studiowałeś /studiujesz budownictwo?