Wpis z mikrobloga

#informatyka
Dostałem się na drugi etap rekrutacji, na którym mam przedstawić prezentację na dowolny temat techniczny. Może ktoś miał coś podobnego i ma jakieś sugestie co by wziąć do zmieszczenia się w 15-20 minutach i zarazem jakoś objąć temat? Nie chcę się wpakować na minę toteż wydaje mi się że najlepszą opcją będzie pogadać o czymś związanym z dotychczasową pracą- która kręci się głównie wokół #bazydanych i #ksiegowosczarzadcza Wszelkie tipy mile widziane
  • 10
  • Odpowiedz
@ludzik: jedyny tip to zrób prezentację o czymś co cię pasjonuje, tak że mógłbyś o tym gadać dużo dłużej niż 15-20 minut, wtedy jest łatwiej i jak są ewentualne pytania na koniec to też odpowiesz od ręki zazwyczaj
  • Odpowiedz
@meohaw: Czyli będę paplał o tym co związane z moją obecną pracą bo dotychczasowa to pierwsza na etat i trwa to już ponad 5 lat. Zatem coś tam wyciągnę z tego.
  • Odpowiedz
@meohaw: Nie miałem na tyle pewności siebie żeby skakać co te 2-3 lata a do tego doszedł zakup mieszkania, więc wolałem omijać wszelkie finansowe perturbacje.
  • Odpowiedz
@ludzik: prezentacje o strukturach hierarchicznych w bazach danych relacyjnych na przykładzie reprezentacji struktury geograficznej Polski w modelu TERYT.
  • Odpowiedz
pracowałeś w swojej pierwszej pracy 5 lat :O woah


@meohaw: Jak dobrze trafisz to nie jest nic niezwykłego. Wiele firm widząc ludzi którzy są o wiele lepsi niż to co oferuje rynek to się ich trzyma. Dobrzy programiści pojawiają się na wolnym rynku tylko raz.
  • Odpowiedz
Jak dobrze trafisz to nie jest nic niezwykłego


@plushy: To jest super niezwykłe, i powoduje w niemal 100% niższe zarobki niż rynkowe.

Dobrzy programiści pojawiają się na wolnym rynku tylko raz.


@plushy: Dawaj jakieś potwierdzenie tej zwariowanej teorii, bo to niesamowita bzdura tak na zdrowy rozum nawet :)
  • Odpowiedz
@plushy: @meohaw: Tutaj to akurat jak pisałem- niepewność co do swojej wartości na rynku + trochę wydatków w planach. Ponadto możliwość pracy na dużych zbiorach danych jest dość kręcąca i szkoda było wysiąść tak w pół drogi do jakiegoś odczuwalnego poziomu opanowania.
  • Odpowiedz
@plushy: To jest super niezwykłe, i powoduje w niemal 100% niższe zarobki niż rynkowe.


@meohaw: Na dłuższą metę tak. Ale czasem jest tak że trafia ci się stażysta który jest na poziomie seniora więc wrzucasz mu pensję regulara gdy rynek oferuje mu pensję juniora.

@plushy: Dawaj jakieś potwierdzenie tej zwariowanej teorii, bo to niesamowita bzdura tak na zdrowy rozum nawet :)


@meohaw: To nie jest zwariowana teoria. Dobrzy
  • Odpowiedz
@plushy: no Joel ma swoje mocne teorie na wiele rzeczy, co nie oznacza, że ma rację, ale dobra, jestem się w stanie zgodzić, że, szczególnie poza granicami naszego pięknego kraju, to działa bardziej w tą stronę, że dobrzy specjaliści znacznie częściej idą przez polecenia niż nie.
  • Odpowiedz