Wpis z mikrobloga

#iotafaq Zakup #iota od zera v2 - bez żadnych weryfikacji. KROK PO KROKU

Za prośbą @Poise wrzucam jeszcze raz. Tym razem jest jeszcze prościej (dzięki @m___w za zauważenie pary ETH/IOTA)

Do procesu wykorzystamy: kryptowalutę Ethereum, kantor kryptowalut, operatora płatności (przelew bankowy, dotpay lub BLIK) oraz giełdę Binance.

Sposób nie należy do najtańszych gdyż kantory, jak to kantory, mają ciut gorszą cenę aniżeli na giełdzie - ale nigdzie nie musicie podawać PESELU, wysyłać skanu dowodu osobistego ani nr. buta. Coś za coś.
Mała uwaga: Binance nie wymaga weryfikacji jeżeli wypłacać będziesz max 2 BTC (~80 000 PLN) na 24 godziny.

(1) Zarejestruj się na Binance [[bez refa]](https://www.binance.com/register.html)
(2) Po zalogowaniu się na Binance najedź na ikonkę ludzika w menu i kliknij na "Estimated value"
(3) Znajdź Ethereum na długiej liście i naciśnij przycisk "Deposit"
(4) Skopiuj/przepisz adres ETH podany przez giełdę
(5) Wejdź na którykolwiek z kantorów. Z Polskich dostępne to: ABUShift (Przelew, BLIK) lub BitCantor (Przelew, Żabka, Szybki przelew DotPay)
(5a) Na ABUShift minimalna kwota zakupu to 20 PLN, a na BitCantor 50 PLN
(6) Jako walutę, którą chcesz otrzymać wybierz ETH (Ethereum)
(7) Wybierz preferowaną formę płatności (ja wybrałem BLIKem)
(8) Dokończ preferowaną formę płatności. Środki w kilkanaście minut* powinny znaleźć się na wygenerowanym przez giełdę adresie.
(9) Możesz poprosić na chacie o id transakcji, tak aby móc ją śledzić tu. Support poprosi Cię o numer transakcji (np. wysłany Ci mailem przez DotPay)
(10) Po kilku minutach od opłacenia spróbuj sprawdzić na Binance, o tutaj czy transakcja się już pokazuje.
(11) Jak już Ethereum pojawi się na twoim portfelu w Binance musisz go zhandlować
(12) Udaj się do zakładki "Exchange" -> Basic
(13) Kliknij obok przycisku "Favourites" na przycisk "ETH".
(14) Wpisz w wyszukiwarkę po prawej stronie parę IOTA i kliknij na nią
(15) Pod wykresem w sekcji "Sell ETH" przepisz to co widzisz w "ETH Balance" lub kliknij na przycisk "100%"
(16) Pole "Price" możesz pozostawić tak jak zostało podstawione przez giełdę lub wpisać własną cenę i tapnij różowy przycisk SELL ETH

*W moim przypadku na AbuShift trwało to ponad godzinę, ale w trakcie rozmowy z helpdeskiem wyszło na to, że mieli jakiś problem z transakcjami...

Zastrzegam też, że najlepiej byłoby abyście robili to przez giełdę i mimo wszystko przeszli tę weryfikację, bo jest po prostu taniej.

Pytania:
1) Po co kupować IOTA?
- Bo możesz na tym dużo zarobić [ale też i dużo stracić ( ͡° ʖ̯ ͡°)]

2) Dlaczego wykorzystam ETH a nie BTC?
- Ponieważ będzie szybciej

Dla wzrokowców mam wieżowiec w formacie png ( ͡° ʖ̯ ͡°)
BeCometA - #iotafaq Zakup #iota od zera v2 - bez żadnych weryfikacji. KROK PO KROKU
...

źródło: comment_cRPclWL6u1DUXiRBvcOYFZwdQOy2LEKg.jpg

Pobierz
  • 55
@jam_nick:

Zakup ETH został wyłączony ze względu na obciążenie sieci i brak możliwości zrealizowania wypłat.

Podmień ETH na LTC. Zhandlujesz z LTC na BTC/ETH a potem z ETH/BTC na IOTA
@BeCometA: Przyzwyczaiłem się, w tym roku ciągle mam pod górkę i ciągnie się za mną pech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jeszcze tylko przy okazji zapytam:
Poloniex, Bittrex, Bitfinex czy może coś jeszcze innego?

Gdzie weryfikacja idzie dosyć sprawnie i gdzie sprawnie działa Dotpay?
@Zapaczony: tutaj się nie wypowiadam, bo jako lokalny patriota (lol nope) korzystam z BitBay, ale tam tylko przelew zwykły/żabka/poczta polska.

Swoją drogą nie przypominam sobie aby żaden z wymienionych przez Ciebie obsługiwał polski DotPay.
Dobrze abyś znalazł taką, która jest relatywnie blisko Twojego miejsca pobytu - w razie problemów.

Dla przykładu Poloniex jest Amerykański. I weź teraz coś odzyskaj, jak padną.
BitBay, ale tam tylko przelew zwykły/żabka/poczta polska.


@BeCometA: No właśnie dlatego nie wymieniłem BitBay. Czemu zrezygnowali z Dotpay?

Pisząc w poprzednim poście Dotpay, miałem na myśli Paypala(zmęczenie wychodzi) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zapaczony: wiem, ale ja go wymieniłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
PayPal? Uuuu, PANIE! To jeszcze trudniej...
Jedyne co mi przychodzi do głowy to VirWOX, ale nigdy z tego nie korzystałem bo było za hardy dla mnie
LUB
Localbitcoins, ale ceny Cię zabiją
@Zapaczony: w ogóle kantor/giełda krypto akceptująca PayPal to święty graal.
Weź ty lepiej zainwestuj w słupa u nas i on Ci będzie przelewać szybko przez DotPay ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)