Wpis z mikrobloga

Ktoś miał do czynienia z elektronicznym zaworem do regulacji grzejnika? Rozpoczął się sezon grzewczy i sytuacja jest lekko wkurzajaca: temperatura wody z ciepłowni jest wciąż różna w zależności od godziny przez co ciągle musze regulować zawory. W internecie wyszukałem idealne rozwiązanie w postaci zaworów na których ustawiamy wartość temperatury i regulacja odbywa sie sama (na baterie). Ktos juz to stosowal i ma doswiadczenie?

#hydraulika #dom #budownictwo #ogrzewanie
jan7796 - Ktoś miał do czynienia z elektronicznym zaworem do regulacji grzejnika? Roz...

źródło: comment_q9APL5Lb0ZtwcSO5zJJ3Pfrbq1cRASyH.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@jan7796: na dobrą sprawę zwykły klasyczny mechaniczny zawór z termostatem z bimetali powinien zrobić Ci tak samo. Przy czym i one, i to co Ty pokazujesz są do głowicy takiej z "igłą" a nie przelotowe jak do starych grzejników żeliwnych.
  • Odpowiedz
raczej igła. To weź sobie wyreguluj. To jest kwestia "jak bardzo jest już odkręcony na '1'" lub "w którym miejscu an skali następuje w ogóle rozwarcie". Nie podpowiem jak ten konkretnie się reguluje, bo nie wiem, ale powinien mieć regulację.
  • Odpowiedz
@jan7796: w skrócie - po zdjęciu termostatu widać że z grzejnika wystaje igiełka.
Jeśli jest wciśnięta w grzejnik na maksa, to powinno być maksymalne zamknięcie zaworu; jeśli jej nie ruszasz, powinna być na maksa wysunięta i w tej pozycji grzejnik powinien grzać na maksa.
Termostat nakręcasz w jakiejśtam pozycji na gwint grzejnika. No i (zależnie od modelu) można ustawić w którym momencie nakręcania przypada początek wciskania igiełki, czyli w jakim nastawieniu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@uhu8 sprobuje podregulowac bo cos jest nie tak. Przychodze jest chlodno grzejnik zimny, przekrecam o 1mm pokretło za chwile jest na maksa rozbuchany..
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@uhu8
@Serv_HVAC

rozkreciłem wyczysciłem wyregulowałem jakos działa.

Co do glowic elektronicznych to chyba wstrzymam sie z zakupem. Dobra centralka smart home i 4 głowice to koszt ponad 2000zł. Rozumiem ze pozwala to oszczedzac iles pln na miesiac na ogrzewaniu ale pewnie predzej sie to.zepsuje zanim zwroca sie koszty zakupu
  • Odpowiedz
@jan7796: jak masz ustawione na zaworze 20C, a w pokoju jest 19C to będzie grzał na maksa a jak osiągnie temperaturę 20C to się zamknie i ochłodzi. Wiem, że trochę późno to piszę, ale może jeszcze walczysz.
  • Odpowiedz