Wpis z mikrobloga

No to wszedłem do rodziny Xiaomi bo wiadomo #xiaomilepszy. Mój Nexus 5 odszedł po nieco ponad 3,5 roku intensywnego użytkowania na zasłużoną emeryturę. Cały czas jest sprawny, działa wyśmienicie, nic się nie zacina jedynie bateria troszkę niedomaga (była wymieniana na nową w serwisie tuż przed końcem gwarancji). Będzie służył za telefon awaryjny i nawigację do samochodu. Rewelacyjny telefon, chyba nigdy się nie zestarzeje.

Z Xiaomi wybrałem Mi A1 bo przyzwyczaiłem się do czystego Androida. Mam go od wczoraj więc za wiele jeszcze napisać nie mogę, ale póki co jedyne co mi przeszkadza do wielkość. Niby tylko pół cala większy ekran od Nexusa, a jednak telefon to kobyła, zdecydowanie za duży jak dla mnie, sporo miejsca marnują na górze i na dole. Trochę niepewnie leży w dłoni, może pokrowiec załatwi ten problem bo póki co mam wrażenie, że jak spadnie to za wiele z niego nie zostanie (Nexus upadał kilka razy, raz się rozkraczył, ale serwis naprawił, potem obudowa Spigena ratowała dupę kilka razy).

No i mam wrażenie, że jednak Nexus ma zdecydowanie lepszy ekran, żywsze odwzorowanie kolorów.

Xiaomi czysty Android, ale dwie apki od majfrendów są (w tym jedna do obsługi pilota przez IR, całkiem spoko). Miałem też wgraną jakąś Caping app, cokolwiek to jest, nie wiem, nie włączałem nawet. Czytałem, że niektórzy też ją mieli. Więc niby czysty Android, ale tak #!$%@? nie do końca.

Zobaczymy jak będzie z baterią bo na tym mi mocno zależy (irytowało mnie już ładowanie Nexusa po dwa czy czasem więcej razy dziennie). Fajną opcją może być zaplanowane wyłączanie i automatyczne włączanie telefonu, idealne na noc (szkoda tylko, że pracuję na zmiany i troszkę mi to nie sprzyja ;p).

Póki co jak za te pieniądze (brałem w Polsce za 960 złota) takie parametry jest bardzo spoko, jestem dobrej myśli.
#xiaomi #mia1 #telefony
  • 5
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tomala92 aparat taki sobie, ale może być. Bateria różnie, na Nougacie sot dało radę osiągnąć 8h, na Oreo 6-7h max. Przy moim użyciu ładuje co drugi dzień.
  • Odpowiedz