Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy
Cześć!
Możecie podpowiedzieć jaki RAM tutaj dokupić, aby to działało bez żadnych problemów? Dokupić czy w ogóle wymienić na jakiś inny? Zielony w tym jestem, a chciałbym poprawić trochę wydajność mojego staruszka.
W komentarzu wrzucę jeszcze fotel naklejki z pozostałymi informacjami o sprzęcie . Z góry dzięki za wszelką pomoc ;)
lesnababa - #komputery #laptopy 
Cześć!
Możecie podpowiedzieć jaki RAM tutaj dokupić,...

źródło: comment_MM7DFEH40OpGYCpEitzfvOMr0DT7arWa.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@lesnababa: Najlepiej identyczną, ale niekoniecznie. Zanim kupisz włóż i sprawdź czy jest kompatybilna z płytą główną i z tą kością którą masz. Patrz też na częstotliwość w mHz. Jak kupisz szybszą to zwolni do tej którą masz, więc nie przepłacaj. Z resztą to nie jest majątek. idź do pierwszego lepszego sklepu i poproś o DDR3 2 lub 4 GB i poproś od razu o montaż. Porządny sklep za free sprawdzi
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za odpowiedzi. Rozjaśniliscie mi już trochę temat.
Pytanie jeszcze czy skoro mam teraz 2gb, a chciałbym dołożyć 4gb to razem będzie 6 czy te 4 będzie chodzić tylko na 2 by dopasować się do pierwszego?
Dziwnie to brzmi
  • Odpowiedz
@lesnababa: Czasem jest tryb Dual w płycie głównej i jak są 2 takie same to mają jakieś 20 % większą wydajność, ale jak włożysz asymetrycznie to nic się nie stanie. Ja bym kupił 4 i nawet jak się będzie gryzła z tą dwójką co masz to dwójkę bym wyjął i miał 4 zamiast 2 a jak się nie pogryzą to będziesz miał 6.
  • Odpowiedz