Wpis z mikrobloga

@JudeMason Ciezko stwierdzic bo pracuje w tej samej firmie co pracowalem w polsce. Wiem jednak ze w Niemieckim oddziale kazdy trzesie sie o robote a w Polskim zwolnolo mi sie 2/3 dzialu bo dostali lepsze oferty. Szkoda sobie dupe niemcami zawracac jesli chodzi o IT, sa lepsze kraje.
@bobyxyz: Właśnie w DE przerażają mnie te podatki. Kiedys sobie liczyłem tak na luzie i mi wychodziło ze połowe pensji to podatki, bo dopłacam nawet za to ze jestem kawalerem. Koszt wynajmu mieszkania w takim Hanowerze to też dramat, 1.5k Euro za mieszkanie gdzieś poza centrum. Dlatego liczyłem ze te zarobki są dużo lepsze bo tyle osób z Polski tam pracuje wiec coś w tym musi być. Trzeba przyznać że gospodarczo
@JudeMason Ja za mieszkanie we Frankfurcie place 715eur 50m2. Ma odzwierciedlenie ale u zwyklych ludzi bo na kasie w lidlu zarobisz 1600 eur i sa tu ludzie ktorzy po fabrykach czy magazynach i po 2000 netto wyciagaja gdzie w polsce mieliby to samo tylko w zlotowkach. Dobrze zarabiaja tez zawody ktore w Polsce sa raczej kiepsko oplacane typu policja czy nauczyciele, prawnicy lekarze. Inzynierowie raczej srednio. Mieszkania niestety trzeba sobie samemu umeblowac.
@JudeMason: póki co nie miałem problemów, na pewnym poziomie narodowość nie ma znaczenia, szacunek zdobywa się w inny sposób.

Dla firm na całym świecie to jest prosta sprawa, generujesz zysk, nikogo nie będzie obchodzić jaki masz paszport.