Wpis z mikrobloga

Kilka miesiecy temu do treningow na silowni dolozylem jeszcze zajecia boksu, wszystko ladnie pieknie mimo palenia fajek kondycja zdecydowanie na duzy plus, to samo dynamika i rozciagniecie ale w dalszym ciagu mam problem z "kondycja miesni" ? Nie wiem jak to dokladnie nazwac ale problem polega na tym ze po kilku stacjach typu worek/tarcze/ciosy z obciazeniem rece mimowolnie zaczynaja opadac i nie mam sily wyprowadzic nawet lekkiego uderzenia. Na pierwszych treningach najzupelniej w swiecie brakowalo mi pluc a teraz w tej sytuacji latwiej byloby mi wykonac sprint na 200metrow zamiast porzadnej kombinacji. Sa jakies specjalne cwiczenia zeby zwiekszyc wytrzymalosc/kondycje miesni?
#boks #sport
  • 12
  • Odpowiedz
@Wapler: moj trener od boksu zawsze mowil ze jesli cwiczysz na silowni ale nie pod boks to bedzie Ci to bardziej przeszkadzac niz pomagac.

Z cwiczen to pompki. Jak najwiecej na wąsko zeby imitowac ciosy, ale wszystkie mozliwe ich kombinacje najlepiej robic. Cwiczenia z kettlem. Walka z cieniem i trzymanie w dłoniach ciezarkow jakis malych. Uderzanie mlotem o opone.
  • Odpowiedz
Mimo wszystko bardzo chcialbym rzucic( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Wapler: polecam Ci książkę pt. Easyway łatwy sposób na rzucenie palenia, autorem jest Allen Carr. Jest dostępna gdzieś w pdfie w sieci. Ja przeczytałem i w styczniu pęknie mi 3 rok jak nie palę (paliłem 10 lat, 20-30 fajek dziennie). Znam też co najmniej 5 osób które przeczytały i rzuciły to gówno. Polecam ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Wapler: Brakuje Ci po prostu wytrzymałości mięśni i utylizacji laktatu. W skrócie - w mięśniach wykonujesz pracę powyżej progu mleczanowego, kumuluje Ci się kwas i stąd brak sił. Jednym z rozwiązań jest adaptacja mięśni do utylizacji mleczanów - praca tlenowa. Masz braki w mechanizmach tlenowych, które utylizują kwas mlekowy.
Rozwiązania:
1. Adaptacja bez zmiany intensywności - może zająć w miarę dużo czasu
2. Rzuć fajki i zacznij pracować nad mechanizmami tlenowymi na 120-140HR
3. Wrzuć na siłowni wytrzymałość mięśni / siłę maksymalną (np. 20 powtórzeń na wytrzymałość mięśnia / 3-5 powtórzeń na siłę maksymalną).
Dlaczego siła? Ponieważ im większa siła maksymalna tym większym ciężarem będziesz robił wytrzymałość, bo mięsień będzie mógł łatwiej generować dany
  • Odpowiedz
@Wapler: Na pewno włączył bym przed każdym z treningów FBW Power clean itd. czyli ćwiczenia przygotowujące do olimpijskich a'la crossfit w liczbie powtórzeń ~12. W zasadzie ja bym nie łączył siły z treningiem wytrzymałości jeśli nie jesteś zawodowcem. Niestety w sporcie jest tak, że nie da się optymalnie, nawet jeśli byś chciał, pracować nad wszystkim.
Trzeba wypriorytetować cele treningowe i poświęcić na nie jakiś mezocykl np. 8 tygodni wytrzymałości zakończony
  • Odpowiedz
@Decline: 20-30min rozgrzewka pozniej tarczowanie + worek i na koniec 5-10minut brzuszkow/skakanki/walki z cieniem z obciazeniem czasami super serie typu 30 sek pompek 30sek pajacykow 30 sek przysiadow. Sparingow na chwile obecna nie mam bo chodze sam a trener po operacji nogi( ͡° ʖ̯ ͡°) rozciagam sie w domu
  • Odpowiedz