Wpis z mikrobloga

Mirki z #bitcoin #kiciochpyta

Uważacie że kiedykolwiek ta cyfrowa waluta będzie powszechnym środkiem płatniczym, a nie tylko narzędziem do spekulacji ?

Ogólnie cała idea bardzo mi się podoba, ale przez to co dzieje się codziennie z kursem raczej niemożliwe by ktoś używał tego jako jedynego środka płatności.

Drugą sprawą jest sam poziom zaawansowania korzystania z Bitcoina. Obecnie trzeba przesiedzieć wiele godzin na czytaniu by kupić sobie 1 promil BTC.
  • 11
@fegwegw: dobre, mam 1000zł wolnej gotówki na ryzyko. Jak uważasz, ile czasu potrzebuje ( teraz mam zerowe pojęcie o kwestiach technicznych ) abym mógł kupić za to BTC,a potem sprzedać ?
@xspeditor: Jeden z najbardziej renomowanych magazynów ekonomicznych, The Wall Street Journal, skomentował fenomen bitcoina tymi słowami: „Żadna cyfrowa waluta nie zdetronizuje prędko dolara, ale bitcoin to coś więcej niż tylko waluta. Jest radykalnie nowym, zdecentralizowanym systemem zarządzania, sposobem wymiany bogactwa w społeczeństwie. Mówiąc prościej, jest to jedna z najpotężniejszych innowacji w świecie finansów w ciągu ostatnich 500 lat.”

inaczej mowiac, nie mogli napisac, ze dolar to gowno, a BTC krol, ale