Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś z was wytłumaczyć jak się robi zakupy z tych Aliexpresów GearBestów i innych alibabów.
Na co zwracać uwagę, ile się czeka, co z cłem. Jakie płatności wybierać żeby było ok. Jak nie zostać wyruchanym w czokooko przez jakieś azjatyckie penisy. Ogólnie co powinno się wiedzieć zamawiając towar z Azji.
Może ktoś by był tak miły i zrobił o tym znalezisko co by inni debile jak ja skumali o co się gra toczy.
#zakupyzchin
  • 8
@Haetham: Mnie raczej interesuje drobna elektronika, części do kompa, itp. wszędzie gdzie nie wejdę to produkt odnowiony albo używany, to kit czy serio tak jest? i na przykład jak jest dysk to nazwa jest bardzo podobna do nazw światowych liderów mnie tam o samą nazwę nie chodzi tylko o wiarygodność że ich dysk ma np taką prędkość jaką napisali. W ogóle nie ogarniam tego, to jak duży market podróbek.
@jestemzarejestrowany: na moją ponad roczną przygodę z tymi serwisami, nigdy nie dostałem ani cła, ani VAT-u. Wysyłka standardowa z reguły dochodzi w ciągu miesiąca, wysyłka DHL to jakbyś zamówił coś u słabego sprzedawcy w polszy - około tygodnia.
Finansowo się opłaca, tylko przy kupnie np. telefonu warto pomyśleć czy nie lepiej dopłacić te 100zł do polskiej gwarancji (na przykładzie xiaomi). Jest sporo produktów "inspirowanych" topowymi markami i spisują się one dobrze,