Wpis z mikrobloga

Na ile oceniacie potencjal N jako partii gospodarczo centro-liberalnej? Gdzie jest wg was sufit, dla jakiej czesc spoleczenstwa liberalne podejscie do gospodarki/polityki socjalnej jest absolutnie wykluczone?
Po mojemu jezeli chodzi o liberalow w polskim spoelczenstwie... to taka N moze liczyc na max 25-30%... Tym bardziej gdy nakrecono spirale i pozwolono zasmakowac 500+ ow.

#pytanie #polityka #neuropa
Pobierz pk347 - Na ile oceniacie potencjal N jako partii gospodarczo centro-liberalnej? Gdzie...
źródło: comment_RbPE1zzBfraxc05NjqGsk76O8VRKk3SM.jpg
  • 27
@miki4ever: przed Madera nawet kolo 25% chyba mieli, tylko nie wiem czy to do utrzymania gdyby zaczeli ten liberalizm eksponowac. Ale tez cos mi sie wydaje, ze konieczna by byla kolalicja, a N musialaby pilnowac aby PO znowu nie zjechalo w socjal i obyczajowe wstecznisctwo.
@pk347: Nowoczesna jest za nowoczesna (ha!) na mainstreamową partię. Wyborów nie wygrywa się głosami klasy średniej i dużych miast.

Trzeba przekonać do siebie Polskę B, małe miasteczka, wsie etc. PO z 2007 to imo najbardziej liberalne na co jest gotowa obecna Polska.