Wpis z mikrobloga

#elektronika #arduino #mikrokontrolery #raspberrypi #elektrotechnika

Mam do zrobienia projekt kompetencyjny do zrobienia w tym semestrze na kierunku Elektrotechnika. I tu prośba dla Was może podrzucicie mi jakiś pomysł co by tu zrobić?

Prowadzący proponuje coś z arduino lub rpi, a jeszcze lepiej by to było związane ze specjalnością przetworniki elektromechaniczne.

Ma już pomysł taki który mnie interesuje i który planowałem zrobić w związku z #chiliheead (specjalnie zły tag by tam nie zaśmiecać), no ale może jeszcze coś ciekawszego się znajdzie, na topie, coś może z nowymi technologiami silników albo też z zieloną energią.

Jak by ktoś miał jakiś pomysł ciekawy to wpiszcie, ja chętnie każdy sobie przemyślę. Z góry dzięki za wpisy! ;)
  • 7
albo też z zieloną energią


@Yggas: Znajomy ma ogniwa fotowoltaniczne śledzące Słońce.
I masz dwie opcje: Albo pobieranie danych z zewn. serwisu albo wyliczanie tego na własną rękę albo jakiś system do wykrywania pozycji Słońca.

Więc masz tu Arduino, ogniwa foto-woltaniczne albo ich atrapę, ogniwa LiPo, zegar czasu rzeczywistego, może esp8266 albo ethernet shield, fotorezystory do wykrywania słońca no i może dorzucisz sobie mierzenie prądu/napięcia.
@Yggas: Może coś z mechaniką pojazdową zrobisz - np. komputer i pomiary pracy silnika? Możesz tam wykorzystać takie czujniki jak:
-podciśnienia na kanale dolotowym
-ciśnienia oleju
-wychylenia przepustnicy
itp.