Wpis z mikrobloga

@zblo: dużo zalezy od dziecka, ale z doświadczenia wiem, że w większości w przypadku takich maluchow interesujacy jest jedynie aspekt klockow, że się ruszają, a nie programowania.
Choć oczywiście może być to na przyszłość.

Ewentualnie FisherPrice ma zabawkę code a pilar, że budujesz z segmentów o różnych funkcjach gasienice (dziś widziałam w promocji na allegro 139 chyba) - to jeśli zależy Ci na zaszczepienu mysli programistycznej, to może zacznij od czegoś
@Polanin: jestem nastawiona że będę z nim siedzieć

@agaja: dziękuję chyba to jest dobre rozwiązanie

@CichyGlosZTyluGlowy: nie jestem nastawiona że to będzie robił cuda :)

Najchętniej poslalabym go na jakieś zajęcia ale u nas żadnych nie ma. Chłopak na pewno matematyczne jest lepiej ogarnięty.
@CichyGlosZTyluGlowy: wedo ma wbudowanych 12 szczegółowych instrukcji niemalże klocek po klocku :)
Plus mnóstwo tez różnych dodatkowych - mniej bądź bardziej zaawansowanych - modeli można znalezc winternecie.

@zblo: ja kilka lat temu pracowałam jako instruktor wedo. I tak jak różne dzieci były, tak na pewno tym młodszym trzeba było mocno pomagać i poprawiac błędy konstrukcyjne. Złożenie bloczkow, które miały kontrolować ruch modelu tez było głównie odtwórcze i często robili to
@zblo elo, Boost byłby dla niego spoko, bo wydaje mi się że Wedo będzie dla niego chyba za skomplikowany :P jeżeli ogarnia tablet i ma spryt w paluszkach i śmiało Boost :)

Dzięki @Shusey za wołanie, tak btw jeszcze tylko 5h i do domu, mam dzisiaj -10% na LEGO :D
@zblo We Do jest bardzo proste pod względem konstrukcyjnym. Boost to większe i trochę bardziej skomplikowane modele. Więcej na temat nie jestem w stanie powiedzieć, bo sie tymi zestawami nie zajmuję :)
Ale jeśli weźmiesz Boost to sprawdź czy wasz tablet uciągnie apkę, bo trochę niezadowolonych klientów LEGO juz nałapało przez to.
@Szpeju: Jeśli chodzi o programowanie to Boost nie powala. Chyba, że chodzi o najprostszy tryb gdzie po prostu losowo mieszasz juz zaprogramowane sekwencje. Zeby ogarnąć czujniki, warunki itp. to na pewno nie ten wiek. Do tego brak dokumentacji, poradników.

@zblo: Jak chcesz to zerknij, bo kiedyś parę słów o tym pisałem.
https://www.wykop.pl/link/3959657/lego-boost-pierwsze-wrazenia/
https://www.wykop.pl/wpis/28016079/aktualnosci1-zaczepil-mnie-o-lego-boost-i-przypomn/
W paru słowach to Lego Boost jakoś nie powala. Tak jak napisałem wyżej: jeśli ma "programować" z
@zblo: @Shusey:
Zawołany zgłaszam się. Ale niestety zbyt dużo nie powiem, bo nie miałem za wiele styczności z tymi zestawami. Uczulam tylko, że Boost ma dość ścisłe wymagania co do tabletów z nim współpracujących. Przed zakupem warto się upewnić, że będzie działał na Twoim.