Wpis z mikrobloga

Mirki,

14.09 zamówiłem #xiaomi Mi6 6/128 ceramic w #gearbest via Priority Line. Szła do mnie 2 m-ce i w między czasie otworzyłem ticket. W odpowiedzi napisali, że im przykro ale pomylili wysyłkę i idzie pocztą nierejestrowaną (jak dojdzie to otrzymam dodatkowe punkty i jakby wpadła na celnym na VAT to mam wysłać im kopię opłat i mi zwrócą). No cóż, czekałem i czekałem aż doszła ta sztuka. Dzień później jednak przyszła druga z tym samym numerem zamówienia i kurierem DPD. Byłem nieco zdziwiony więc uzupełniłem ticket. Moje zaskoczenie było ogromne gdy napisali, że raz jeszcze przepraszają za opóźnienie i tę drugą sztukę mogę sobie zachować bez konieczności zwrotu. Dodatkowo z przeprosinami zaproponowali mi zwrot 22,5 USD (ich zdaniem o tyle ten model "potaniał" gdy czekałem nadmiarowy czas) oraz 150 pkt ich sklepie.

Trochę byłem na nich wkurzony, ale... ponieważ jest happy end to dalej będę robił tam zakupy (i tak robiłem).

Mam jeszcze sprawę zaginionej Redmi 4A, która idzie nierejestrowaną (podobnie jak Mi6 z winy gearbest) i tutaj zaproponowali mi zwrot 86USD (dałem 93 USD) ponieważ teraz można kupić ją za 86 USD.

Info dla tych co czekają długi na wysyłkę z połowy września, bo wiem że było tu sporo takich osób. Otwierajcie tickety i po prostu rozmawiajcie z supportem, to co dostałem to w sumie sami zaproponowali na moje potwierdzenie aktualnego statusu.

Pozdro!
  • 12
@Guilty: miałem identyczną sytuację ze szczoteczkami Soocas, też dostałem dwie. Najpierw czekałem prawie miesiąc na wysyłkę PL, której odmowić miało DPD, potem wysłali NL Postem i w efekcie najpierw przyszła jedna a potem druga.
@Guilty: Miałem podobną sytuację z odświeżaczem powietrza tylko u mnie w tickecie jak napisałem co zrobić w tej sytuacji to odpisali że mogę sobie zatrzymać drugi przedmiot ale wystawią na niego invoice do zapłacenia albo wysłał na swój koszt do magazynu UK (zwrócą koszty wysyłki). Dobrze, że poczekałem z odpowiedzią bo dzisiaj dostałem od nich nowy ticket, że mogę sobie zostawić przedmiot bez potrzeby płacenia :)