Wpis z mikrobloga

@Dzonzi: a zależy co chcesz (i jak) programować. Możesz wrzucić bootloader i ładować "bez programatora" przez uart (ew usb-uart), możesz po ISP/spi przez jakiegoś klona usbasp na atmedze zrobionego, możesz użyć arduino-as-isp-programmer ...
@Dzonzi: Wiesz co, też chciałem znaleźć programator do używania w nowych Atmel Studio i jakiś tam mi działa ostatecznie, ale nie używam go tak. Używanie programatora w AS jest strasznie wkurzające, trzeba się przeklikiwać przez jakieś menu, czekać aż coś tam porobi i w ogóle masakra. Bardzo długo to trwa.
Programator używam za pomocą avrdude, a dokładnie korzystam z GUI o nazwie Sinaprog. Raz sobie w nim ustawisz coś i masz
Mam AVR PROG MKII od sibit, śmiga pod windowsem i linuxem. W przypadku #avr jest ten ból, że za ~60 zł dostajesz tylko możliwość wrzucenia programu na procesor, a w przypadku #stm32 za 40 zł dostajesz dev boarda + programator + debugger. Również składak w rodzaju słynnej żółtej płytki "mini" z stm103cb + stlinkv2 wychodzi połowe taniej niż sam programator do avr, a porównanie możliwości procków to jak pralka vs miska z
@atehxx: Głupoty piszesz straszne. Po pierwsze atmelowe programatory działają od ręki, wystarczy je podłączyć do usb i procka przez właściwy interfejs. Nieatmelowe procki wywołujesz z external command w parametrach podając lokalizacje pliku projektu. Tak sobie to skonfigurowałem, że usb-asp używałem wciskając ctrl+F10. Nie jest to trudne.
Piszą program z podpiętym atmelowym programatorem klikasz play lub wciskasz F5 i zaraz po kompilacji wsad leci do procka.

@Dzonzi:
@Dzonzi: Robię dokładnie tak jak @atehxx , tylko z innego powodu - na początek kupiłem najtańszy programator, czyli USBasp i nie chciało mi się go konfigurować pod AtmelStudio. W AtmelStudio piszę i kompiluję, a binarkę wrzucam przez SinaProg. Działa. Jeszcze mi się nie znudziło.
@Analityk: No ale hamuj się trochę, co? Czemu głupoty skoro nie wymyślam tego sobie tylko piszę jak jest? No pewnie takie oryginalne za kilka stówek to łatwo się używa w sposób jak piszesz, ale takie za 15zł też dają radę, tylko nie w AS nowszym niż 4. GUI programowania (Device Programming) w AS jest fatalne i tyle. Swego czasu pisałem w AS 5, a programowałem układ przez AS 4 bo było
@atehxx: Programowałem w as4 i teraz programuje w atmel studio 7 i dalej piszesz jakieś dziwne rzeczy. Kiedyś juz pisałem jak to ogarnąć, jak dziś się wyrobie to specjalnie dla ciebie ogarnę usbasp i pokażę jak to zrobić, żeby było szybko i wygodnie.