Wpis z mikrobloga

Mirki rozkmina jak sie rozliczać z US. Gdyby zrobił trzy transakcje 10 000 PLN - > BTC, BTC -> PLN, i znowu PLN -> BTC. Z drugiej transakcji byłem na plus 1000 zł. Podatek do zapłacenia po drugiej transakcji to 190 zł. Ale jeśli w trzeciej transakcji kupilem za 11 000 to nie mam zysku bo znowu poniosłem koszt?

Koszty ze wszystkich transakcji 21 000 zł
Dochód z transakcji 11 000
Strata: 10 000
Można sobie w ten sposób obniżyć podatek dochody. Z tym, że w następnym roku podatkowym gdy sprzedam to BTC będę musiał zapłacić podatek od całej kwoty bo już rozliczyłem stratę?
#kryptowaluty #btc #podatki
  • 11
@Koryntiusz: zara zaraz. podatek od BTC jest ? a kto go pobiera, komu się go wysyła ? nie jestem into BTC ale to miało być super duper poza wszystkimi bankami krajami, pieniądz człowieka nie państwa
@Koryntiusz: Chodzi tylko o odliczanie strat - czyli inwestycji z roku poprzedniego rozliczanych jako prawa majątkowe. Nie za bardzo wiem jak w przypadku zbycia do pół roku.

Mały protip dla zainteresowanych rozliczeniami swoich podatków - istnieje coś takiego jak Krajowa Informacja Podatkowa, taka infolinia dodatkowa. Od wielu lat prowadzę firmę i korzystam, biuro rachunkowe z którego korzystam - również tam dopytuje czasami. Polecam, są pomocni ( ͡° ͜ʖ ͡