Wpis z mikrobloga

Czy jest tu erudyta filmowy, który pomoże mi znaleźć tytuły dwóch komedii, które ostatni raz widziałem 20 lat temu?

1. UWAGA - SPOJLERY: Chyba włoska komedia. Bohaterem był pechowiec, którego imię zapamiętałem jako "pan toćci" i jego równie nieudana rodzina. Z filmu pamiętam jedynie urywki: w robocie z jakiegoś powodu przenieśli go do pokoju, w którym pracowała tamtejsza "czarna owca", a raczej czerwona, bo był to komuch. I "pan toćci" pod jego wpływem również stał się marksistą. Chyba zbił jakąś szybę na znak protestu, wylądował u dyrektora w gabinecie, gdzie ten miał krzesło z ludzkiej skóry i akwarium, w którym pływali ludzie. A w innym momencie przyszedł z rodziną na gwiazdkę do firmy i tam szefostwo naśmiewało się z jego córki, że wygląda jak małpa.

2. Tutaj tylko początek: Ameryka, II wojna, do wybrzeży Kalifornii zbliża się japoński okręt podwodny, aby (chyba) rozwalić Hollywood, ale coś im się stało z kompasem. Porywają więc jakiegoś Amerykańca, znajdują u niego malutki kompasik, ten go połyka i później przez pół filmu chcą go zmusić do defekacji. Więcej chyba nie muszę pisać, bo ten film co jakiś czas jest puszczany w telewizorni w okolicach świąt.

To jak, są tu filmowe mądre głowy?

#film #komedia #kino #jakitytul
  • 6