Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, skusiłem się i kupiłem #mibox na allegro żeby móc oglądać netflixa na starej Sony Bravii (rocznik ca. 2010). No i #!$%@?, wszystko fajnie tylko Netflix nie działa - po kilku sekundach po odpaleniu filmu wyświetla się komunikat "Mamy obecnie problem z odtworzeniem tego tytułu. Spróbuj ponownie później lub wybierz inny tytuł (tvq-pm-100 (5.2.5))". Zrobiłem mały research i wychodzi na to, że to jakieś problemy z zabezpieczeniem HDCP. Pobrałem apke DRM info - HDCP Level - Unprotected (a żeby Netflix działał musi być przynajmniej 1, z tego co wyczytałem). Sprawdzałem różne porty, kable HDMI - nic.
Podpiąłem miboxa do Sony TV z 2015 (który posiada fabryczne androidtv) i jest dokładnie to samo -HDCP Unprotected. Doszedłem do wniosku, że to mój mibox musi być #!$%@?. Chyba go zwrócę, o ile to możliwe, i kupię coś innego.

Przywracanie danych fabrycznych też nie przyniosło żadnych skutków. Co mogę jeszcze sprawdzić?

#androidtv #tvbox #xiaomi
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@alienv Wszystko wygląda legitnie. Ładne, zafoliowane, pomarańczowe pudełeczko. W ustawieniach systemu model to MIBOX3, wersja systemu 6.0.1, aktualizacja z 1 lipca 2017, jakiś długi kod Netflix ESN
  • Odpowiedz
MIBOX3


@mavv: czyli jednak zrobili Cie w jajo. To mibox3 na rynek chinski, poza Chinami dziala jak zwykly box za stówkę, na netflixa na 3/3s nie ma szans.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@alienv Gdzieś czytałem, że to internationale mają pomarańczowe pudeleczko, no ale może po prostu podmienili pudełko. Jesteś pewien że MIBOX3 w ustawieniach to wyznacznik tego że to chińczyk?
  • Odpowiedz
@mavv: niestety sporo przedstawia sie jako MIBOX3. najprosciej poznasz po menu. chińska wersja ma bodajze MIUI TV, legitna ma Android TV. doczytalem i faktycznie jest wersja 3s international, ale wiele o niej nie wiem - czy i czym się różni od 4k, wiem tylko że te z MIUI TV to były na rynek Chiński
  • Odpowiedz
  • 3
@mavv a bit kupiłbyś jak normalny Mirek u Chińczyka z chin to się bawisz w Polaczków ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@alienv: Menu wygląda jak w tej recenzji, nawet pudełko jest te same. MIUI TV to to nie jest, no ale ewidentnie coś jest nie tak.

@JcL: Następny będzie od chinczyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dla borykających się z tym problemem i szukających odpowiedzi - kupiłem drugiego i działa wyśmienicie :) Wygląda identycznie, wątpię żeby poprzednik był boxem na chiński rynek. Wydaje mi sie, że akurat trafiłem na tego wadliwego :) ale kto wie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz