Wpis z mikrobloga

@Adriian321: Wiesz, Intel tu rozegrał taktycznie jak w Normandii. Rzucili premierę Coffee Lake szybko po Ryzenach, żeby nie było, że nie nadążają za konkurencją. Teraz celowo ograniczają dostępność nowej generacji, żeby schodziły jeszcze Kaby Lake. Myślisz, że brak płyt na tańszych chipsetach pod nową generację (dla procków bez K) to też przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Drmscape Wiem o co chodzi. Jeśli potrzebujesz nowego komputera teraz, to albo musisz wydać w chooj $$, albo kupić Kaby Lake, tylko że w styczniu sytuacja ma się unormować i twój komputer bardzo się zestarzeje przez te 2 miesiące.
- Ceny ramu z dupy


@Adriian321: O cenach RAMu to aż szkoda mordy strzępić. Zmowa cenowa na 100%. Kupowałem PC w lutym i wziąłem i5-7500, bez K, czyli RAMy wziąłem @2400 MHz, 16 GB. Teraz patrzę jak 8600K pozamiatało i chciałbym w przyszłym roku się przesiąść na niego już na lata. No i znowu mam 16 GB nowego RAMu brać bo 2400 MHz to tak kiepsko trochę do 8600K? W #!$%@?
@Drmscape Ja planowałem teraz zmienić laptopa na stacjonarkę, ale ceny ramu są chore, grafik z resztą trochę też, bo brak radeonów spowodował wyższe ceny zielonych (mimo, że kurs dolara leci w dół).

Mam w szufladzie Ryzena 1700 i jakoś mi się nie spieszy z budową zestawu, bo wiem, że to co zaoszczędziłem kupując promocyjnie CPU (dałem niecałe 800), to muszę dołożyć do reszty.