Wpis z mikrobloga

Napisałem program odczytujący z pliku wartość liczbową odczytywaną przez przetwornik analogowo-cyfrowy. Wartość jest w zakresie 0-4095. Żeby ją przekonwertować na wartość zbliżoną do zmierzonego napięcia muszę wykonać proste działanie:
(wartosc_raw/4095)*5
Problem, jaki spotkałem polega na tym, że w każdym przypadku po działaniu w nawiasie mam wynik 0.0. Próbowałem zmienną wymuszać jako float i sprawdzałem to przez isinstance, dzieliłem przez 4095.0, ale wciąż dostaję to przeklęte 0.0 mimo, że wynik na pewno jest inny.

Co tu się dzieje takiego, że dostaję błędne wyniki prostego działania?

#python #programowanie #pytanie
  • 32
  • Odpowiedz
@m_bielawski: typowe nie znam się, wypowiem się.
Skoro nie chciało ci się poświęcić czasu na przeczytanie całości, a przynajmniej znaczącej części, to nie wygłaszaj pustych tez i nie pouczaj innych samemu nie będąc w porządku. Nie wiesz nic w temacie mojej konfiguracji, a uznajesz się za jakiegoś wszechwiedzącego guru. Nie tędy droga.
  • Odpowiedz
@macgajster: to nie pisz, ze wybrales py2 jak wymusza to na tobie konfiguracja, uczelnia czy latajacy potwor spaghetti. Chcesz miec normalne dzielenie floatow w py2, to je sobie zaimportuj z __future__ zamiast zgadywac gdzie musisz rzutowac na float i gdzie dopisac .0.
  • Odpowiedz