Wpis z mikrobloga

@suslinski: zrobiłem z ciekawości jak to teraz wygląda i pytania dalej są oparte głównie na tramwaju 105Na, ktoś kto nie jeździ tym tramwajem będzie miał trudniej.

Poza tym chyba widze błąd -

Czy kierujący tramwajem ma obowiązek używać światła mijania, gdy jedzie w ciągu dnia, przy dobrej pogodzie?

Odpowiedź prawidłowa to TAK, z tego co wiem tramwaje mogą używać świateł dziennych podczas jazdy.

5 razy zrobiłem i 5 razy zdałem z
@HorribileDictu: pare lat temu to cała Polska robiła na Konstalach 105, teraz to już sie zmienia bo te wagony już nie dają rady jeździć więc po co uczyć kogoś tym jeździć.
W Krakowie jest obecnie E1, Konstale były jeszcze 2 lata temu. Stawiam że w Warszawie i Łodzi dalej jest nauka jazdy na 105N

@mirek_januszy
@Invisible22
Plus na Swingach i Jazzach.


@Invisible22: nawet taka podstawowa nauka jazdy jak ktoś sie szkoli na pozwolenie ? U nas dopiero w tym roku wprowadzili Bombardiery na nauce jazdy, wcześniej były 40 letnie szroty xD
moze uzywac swiatel do jazdy w dzien (jak sa) Natomiast ma obowiazek uzywac mijania.


@suslinski: czyli nie ma obowiązku :D
dużo rzeczy w tych testach jest źle opisana np pytanie o działanie hamulca postojowego, czy działa na zasadzie napięcia sprężyny, cewki elektromagnetycznej czy czegoś tam innego
W 105N jest oczywiście sprężyna a w E1 jest solenoid elektromagnetyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) i co teraz ?
w tych testach jest źle opisana np pytanie o działanie hamulca postojowego, czy działa na zasadzie napięcia sprężyny, cewki elektromagnetycznej czy czegoś tam innego


@piekuo: są też wagoniki z elektrohydraulicznym hamulcem postojowym. Podejrzewam, że pytania są z zakresu stopiątki ze względu na jej popularność i powszechność.
@piekuo: Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący może używać świateł do jazdy dziennej.
są też wagoniki z elektrohydraulicznym hamulcem postojowym. Podejrzewam, że pytania są z zakresu stopiątki ze względu na jej popularność i powszechność.


@suslinski: no tak, np PESy z hydrogeretem, zapomniałem.
Własnie dlatego tego nie pojmuje, robią testy na pozwolenie do jazdy tramwajem a pytania są z zakresu jednego wagonu. To tak jakby na testach na kategorie B. były pytania o sposób otwierania bagażnika w BMW X3, #!$%@? że nie pojedziesz takim autem