Wpis z mikrobloga

Mirczany z #fotografia

Jaki flash polecacie dla początkującego fotografa w granicach 500 złotych polskich PLN? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aparat to olympus omd em-5 mk2. Używam trybu manualnego, jeśli ma to jakieś znaczenie. Czy potrzebuję TTL? Mam awersję do używańców, ale jeśli nie robi to różnicy sprzętowi (lampa się nie zużyje, czy coś? Awaryjne toto jest?) to może być sprzęt używany. Mieszkam w jukeju, więc alledrogo odpada. #sprzetfoto
  • 5
@m1chau: poczytaj fotopolis czy optyczne.pl, gdzies tam widzielem jakis opis niefirmowej lampy w tej cenie.
lampa sie zuzywa, ja kupilem 2 uzywki nikona i jestem zadowolny, raz gosc chcial mnie wykiwac ale mu odeslalem.
Nie znam sie na Olympusie :(.
sb400 nikona - super mala i na taka podreczna wystarcza. dalem za nia z 40-60gbp.
TTlL - tak, inaczej bedziesz recznie ustawial lampe, za duzo zachodu, oczywiscie reczny tryb sie przydaje,
@m1chau: Nie, TTL masz w 568ex i 600ex-rt. Czy potrzebujesz? To zależy co będziesz strzelał. Jak eventy ze zmiennym światłem, to może się przydać. W innych przypadkach manual jest na tyle prosty w użyciu, że nie potrzebujesz.