Wpis z mikrobloga

Mam takie noobskie pytanie. Mam na szybko opędzlowane kilka rzeczy wtyczkami (yoast seo, simple ssl, SMTP) i chciałem to zrobić manualnie - przykładowo simple ssl nie robi stałych zmian, tylko musi być zainstalowany. Czy są wtyczki w zakresie tych 3 rzeczy, którymi opierdzielę co potrzebuję i będę mógł je usunąć? Zawsze to szybciej niż ręcznie modyfikować rzeczy, a jestem uczulony na nadmiar wtyczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wordpress #webdev
  • 6
@xDrope: Niezwykle rzadko która wtyczka działa na zasadzie, że można za jej pomocą wprowadzić zmiany i po jej usunięciu te zmiany będą dalej "funkcjonowały". Nawet taka prosta wtyczka SMTP równie dobrze może zmieniać opcje (rekordy w wp_options) Wordpressa, a równie dobrze może konfigurację przechowywać we własnym rekordzie i po usunięciu wtyczki - te ustawienia zostaną usunięte, a nawet jeżeli nie - to nie będzie kodu, który miałby je przetwarzać.

W powyższym
@zwierzak40: czyli chrzanić, 20 pluginów i apdejty do nich? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo mnie to jako developera boli, ale z drugiej strony ręczne konfiguracje zjadają dużo czasu = dużo pieniędzy.
@xDrope: Yoast SEO dodaje swój kod do meta. Możesz samemu je sobie dopisać, ale to męczy, bo to jest w sumie pisaniu wtyczki od nowa, albo pogodzić, że masz w projekcie zależność, która trzeba aktualizować.
@xDrope: Nie wiem co Cię ma boleć w tym, że jest 20 wtyczek i trzeba je aktualizować. Ciesz się, że te aktualizacje się pojawiają i że np. po wyjściu nowej wersji Wordpressa wtyczki dzięki temu dalej działają, a nawet rozszerzają swe działanie obejmując funkcje dodane w nowych wersjach.

ręczne konfiguracje zjadają dużo czasu = dużo pieniędzy.


@xDrope: Przecież wtyczki "konfigurujące" coś to może 1% wszystkich wtyczek. To tak jak narzekać,