Wpis z mikrobloga

WOW, Salvator Mundi poszedł za 450 milionów dolarów!!!! Ale rekord!!!

Łączna suma sprzedaży wczorajszej aukcji Christie's zamknęła się w 785 942 250 dolarów. Za bagatela ;-) 32 miliony poszedł na niej również obraz bijącego rekordy aukcyjne Marka Rothki.

#sztuka #kultura #malarstwo #ryneksztuki #mikroreklama

https://www.wykop.pl/link/4018931/salvator-mundi-leonarda-da-vinci-sprzedany-za-450-milionow-dolarow-eng/
edicsson - WOW, Salvator Mundi poszedł za 450 milionów dolarów!!!! Ale rekord!!!

Ł...

źródło: comment_7pDqv3pQUv4Xr7oRIeAzN2ezvVV1xADB.jpg

Pobierz
  • 11
@stefan_banach: pewne założenia estymacjne Damy z gronostajem na podstawie jej ostatniego ubezpieczenia podczas podróży po Europie, które opiewało na 300 milionów euro. Z tym że tu mamy do czynienia z bezsprzecznym dziełem Leonarda, Salvator Mundi wbudza jednak trochę kontrowersji na polu autentyczności.

Ostatnia sprzedaż kolekcji Czartoryskich do Skarbu Państwa (ale to było 86 tys. obiektów muzealnych) kosztowała 100 mln euro, imo to ułamek wartości (znajdował się tam również m.in. obraz Rembrandta).
@edicsson: tak, ale z drugiej strony czytalem, ze nie mogliby tego ot tak sobie wystawic na aukcje mimo ze obraz nalezal do nich. i ze panstwo polskie musialoby wyrazic zgode

Zastanawia mnie tez skoro w przypadku salvadora zrobili tak skomplikowane prace renowacyjne to czemu nie zrobili tego w przypadku damy z gronostajem i nie odkryli prawdziwego tla obrazu
@edicsson: Piszesz duze ryzyko, a cytujesz eksperta, ktory mowi, ze ryzyko jest znikome :P

- Od konferencji naukowej, a następnie dyskusji publicznej, gdzie przedstawiłoby się możliwe opcje. Trzeba stworzyć zespół z krakowskimi konserwatorami, którzy najlepiej znają ten obraz, ale też z doradczym głosem konserwatorów ze świata. Każda sława przybędzie tu na skrzydłach, jeśli zostanie poproszona, by przyjrzeć się obrazowi Leonarda, to jest wielka gratka, kwestia naukowej ciekawości. Jestem przekonany, że byłyby