Wpis z mikrobloga

@Jakwchlewie: To trochę inaczej wychodzi.

Fifa 18 - tak naprawdę to karta pokroju GTX 1050 wystarczy, pewnie masz podobną. Procek też wystarczy
CS:GO - Tak samo, ale na ultra to trzeba mieć procesor dobry a nie kartę (1050Ti/1060 3GB spokojnie starczą). Jednak mało kto gra na ultra w CS:GO.
GTA V - tutaj można zainwestować w kartę, procesor sobie poradzi, chociaż będą spadki do 45 fps czasami

Odpowiadając na pytanie, karty
@Amasugiru: mam gtx 560 ti ale niestety już nie raz była w piekarniku więc chce wymienić na nową bo czasami komp nie chce nic wyświetlić i mrugają ekrany a nic się nie wyświetla ale to mówisz że z tym fx6300 to pociągnie?
@Jakwchlewie: pomijając fifę co ma dość niskie wymagania procesorowe, CS:GO i GTA V są dość wymagające jeśli chodzi o procesor. Wypadałoby niedługo platformę zmienić, ale na tym FXie wciąż można spokojnie grać w te tytuły w okolicach 60 fps (GTA 5) albo 200fps (CS:GO) z dobrą grafiką.

Ludzie demonizują te FXy ale da się na nich spokojnie pograć. Zwłaszcza jeśli masz dobrą płytę główną i podkręcisz bestie. ( ͡° ͜
@Amasugiru człowieku polecasz mu najmniej opłacalna kartę która i tak jest droga, za mocna do tego procka a i tak lipna bo ma tylko 3 GB pamięcii ludzie nie demonizują fxow tylko te procesory są gówniane.
@Jakwchlewie nie słuchaj, lepiej wymienić platformę a już na pewno nie pakować się w gtx1060 3GB. Napisz jeszcze jaki zasilacz, obudowa oraz czy dysk w miarę nowy, niestety obecnie trzeba by wymienić też RAM, teraz standardem
@Jakwchlewie: ja bym wymienił tylko grafikę na 1060 6gb I najwyżej za jakiś czas wymienił resztę i przerzucil ja do nowych bebechow. To chyba będzie najkorzystniejsze, w after burner możesz sprawdzić później czy procek jest wąskim gardłem.
@Jakwchlewie: dla gtx1060 6GB bo tylko ta wersja jest opłacalna i należy kupować to i3-8100 już będzie spoko, tylko należy pamiętać, że ten i3 to odpowiednik starszych i5, starsze i3 nadal będą mało wydajne.