Wpis z mikrobloga

Kiedyś czytałem o "podkręcaniu" prędkości odświeżania monitora. Sam mam 144hz monitor, ale od miesiąca z dala od pieca zmuszony jestem do pracy na laptopie i przyzwyczajony do luksusu bolało mnie te 60hz - ci co mają więcej wiedzą o co chodzi. Mam takiego malucha Asus ZenBook Flip UX360CA. Ok. trzy tygodnie temu przypomniałem sobie temat i ustawiłem odświeżanie jak na załączonym zrzucie. Bardzo ciekawa rzecz. Odpaliłem Half-Life, nawet nie spodziewałem się 90 fpsów, a tu cały czas było ponad. Ekran wykręcał i 100hz, ale jakoś wolałem zachować zapas (istnieje możliwość przeskoków klatek przy mocnym podkręcaniu). Warto sprawdzić możliwości własnego ekranu i otrzeć się o luksusy #pcmasterrace. Kumpel wykręcił 72hz na kilkuletnim monitorze LG i poczuł wiatr we włosach. xD

Link do programu i dyskusji na temat. Używać z głową. ;)


#asus #zenbook #overclocking #komputery #monitory
DragDay7 - Kiedyś czytałem o "podkręcaniu" prędkości odświeżania monitora. Sam mam 14...

źródło: comment_ICNWCQeYRw9LbFBQNJEGvQjD2tXYh0C3.jpg

Pobierz
  • 11
@Melcma: @adii_22: Właśnie sporo czytałem na ten temat w internecie, natomiast nie znalazłem przypadku osoby, która miała złe doświadczenie. Może coś ominąłem. Chętnie poznam drugą stronę medalu.