Wpis z mikrobloga

  • 1
Czym w HTMLu różni się SSE (Server-Sent Event) od cyklicznego wysłania zapytania GET do serwera?
Po opisie tego pieszego rozumiałem, że to działa w czasie rzeczywistym, a okazało się, że po prostu odpytuje serwer co 1-2 sekundy.

Jak można w dowolnym momencie, bez żadnego pytania od klienta, wysłać wiadomość do strony tak, żeby klient mógł sobie w dowolnym momencie ją sprawdzić? Bez używania socketów (te nie chciały mi działać).

#programowanie #html #pytanie #gumaapyta
  • 13
  • Odpowiedz
@Gumaa: Znaczy tak prosto mówiąc:
Jeżeli masz sam HTTP to wykonujesz zazwyczaj akcje -> reakcja (zapytanie - odpowiedź i koniec skryptu) i z tego poziomu NIE wyślesz bezpośrednio nic do socketu. Musisz stworzyć np. drugi serwer który będzie cały czas działał i nasłuchiwał socket, i będzie skądś pobierał informacje nt. tego co ma wysłać do klienta (np. z bazy, albo z np. jakiegoś Event Queue) i wysylać do klienta.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nicarim teoretycznie bym mógł to zrobić, chociaż nie wiem czy to gra warta świeczki i na ten moment raczej zostanę przy parosekundowym opóźnieniu.

A czy sockety w jakiś sposób przesyłają coś między sobą w czasie, kiedy nic się nie dzieje? Tzn. czy gdzieś za kulisami nie utrzymują stałego połączenia? Czy po prostu jedna strona spokojnie czeka bez wykonywania żadnego ruchu aż dostanie wiadomość?
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: muszę się tym przejmować bo całość mam na mikrokontrolerze i chcę w miarę ograniczyć przesył danych.
Tylko pytanie czy co ostatecznie wyjdzie lepiej, wysyłać duży pakiet raz na jakiś czas, czy te małe socketowe pakiety w tle.
  • Odpowiedz