Wpis z mikrobloga

@futurepoland:

tu przekaz jest jednoznaczny, w przypadku krzyża celtyckiego tak nie jest


Krzyż celtycki W BIAŁYM OKRĘGU też ma jednoznaczy przekaz, czego nie rozumiesz?

To jest straszne. Zamiast odciąć się od neo-nazistów na polskim marszu niepodległości, tacy ludzie jak ty ich bronią i starają wybielić. Ten sam poziom co bronienie heilujących ONRówców mówiąc, że zamawiali akurat piwo.

Wystawiasz sobie tym wspaniałe świadectwo. Polacy, którzy oddali życie walcząc z nazizmem na pewno
to tylko Wy umiecie, kilkadziesiąt tysiecy uczestników Marszu Niepodległości zrównać z jakąś flagą niesioną przez jakiegoś pajaca i wszystkich uznać za neofaszystów, BRAWO!

Do tego zdjęcie nie z tego roku tylko dobre kilka lat temu....


@futurepoland: Ale tu nie o to chodzi kolego. To ty bronisz celtyckiego krzyża (powszechnie uznawanego za symbol neo-nazistów), który jest wsadzony we flagę hitlerowskiej III Rzeszy zamiast swastyki, i mówisz, że to niewinny chrześcijański symbol i
@futurepoland: nic nie pisałem o zrównywaniu uczestników marszu z tymi, którzy niosą faszystowską symbolikę. Dziwi mnie tylko brak reakcji kilkudziesięciu tysięcy uczestników marszu na taką symbolikę.
Wyobraź sobie procesję na Boże Ciało, gdzie ktoś niesie flagę nazistowską. To jest profanacja, tak jak w tym marszu profanuje się polską flagę, za którą ginęły miliony w walce z nazizmem.
a Wy przy każdej nadarzającej się okazji go wklejacie i staracie się utożsamić z nim cały Marsz Niepodległości


@futurepoland: Ja się nie staram. Natomiast ty starasz się bronić tej flagi tam, mówiąc, że nic się nie stało i to wcale nic złego.

Czyli robisz dokładnie to, co jest zarzucane obecnie MN - ignorowanie/tłumaczenie neo-nazistowskiej symboliki i brak jasnego odcięcia się od niej.
@Kempes: ciekawe czy byłbyś taki mądry gdybyś miał każdemu sprawdzić transparent czy flagę z kilkudziesięciu tysięcy ludzi, a miał do dyspozycji tylko około 100 osób ze straży marszu, w Internecie każdy mądry...