Wpis z mikrobloga

Serdecznie dziękuję Wam za ciepłe przyjęcie mojego poradnika na temat tworzenia przebojowych akordów, na ten moment jest już prawie 1000 wykopów!!
https://www.wykop.pl/link/3994101/jak-tworzyc-przebojowe-i-chwytliwe-akordy/

Zaś dzisiaj chciałbym wam zaprezentować drugą część tego mini-kursu, w której pokazuję w teorii i praktyce jak stworzyć przykładowe akordy w innej, bardziej 'emocjonalnej' odmianie skali mollowej, a także opowiadam o przewrotach akordów oraz o budowaniu czterodźwięków. Jest pianinko, widać jakie wciskam klawisze, a także układam klocki w piano-rollu. Serdecznie zapraszam do oglądania!

Link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=cC0W8umcpfg

#tworzeniemuzyki #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #flstudio #dj #ableton #muzyka
Piobuko7 - Serdecznie dziękuję Wam za ciepłe przyjęcie mojego poradnika na temat twor...

źródło: comment_vgR24WUGbbZKSv5q5yEp8XVNFVS2dZjo.jpg

Pobierz
  • 6
@Piobuko7: Obejrzałem kawałek, nie mój typ muzyki ale doceniam że edukujesz. VI-V-i-III, nie ma dla mnie sensu w kontekście harmonii funkcyjnej, bardziej bym patrzył na to jako I-VII-iii-V ze zmienionym akordem VII stopnia na durowy, nie wydaje mi się żebyśmy w tym układzie akord molowy odczuwali jako ten toniczny, więc nie mówiłbym tutaj o napięciu w dokładnie taki sposób jak ty, ale ja akurat jestem nerdem.
@Gwyn: Ja też jestem nerdem, skończyłem mgr kompozycję i teorię muzyki na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, a wcześniej Ist. 6 lat na fortepianie i IIst. 6 lat na organach :D Nie widzę nic niepoprawnego w takim przedstawieniu tych akordów, w kontekście skali a-moll najpierw mamy F-dur (tonikę VI stopnia), następnie durową dominantę E-dur, która rozwiązuje się na tonikę a-moll. Po czym III stopień (akurat w tym przykładzie jeszcze septymowy) jako dodatkowy
@Piobuko7: A i też wcale nie trzeba IMO lecieć w C dur, można polecieć w F lidyjską która ma tyle samo znaków przykluczowych, ale to już trochę odbiegamy od harmonii funkcyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Skale modalne to jest dopiero rabbit hole. Btw. mogę Ci zadać kilka pytań na priv odnośnie studiów na UMFC?