Wpis z mikrobloga

Wysłałem plik PDF ksiązki do drukarni i mi odpisali:

plik jest RGB.

Proszę o zaznaczenie TRIMBOX-a,

i co to są za strony na początku i na końcu? Ewidentnie wyglądają jak wyklejka, ale to jest Miękka PUR

Reszta OK.


Jest ktoś w stanie to przełożyć na język śmiertelnika? RGB to jest jasne, powinno być CMYK więc to poprawię. Trimbox, chyba im chodzi o znaczniki cięcia, gdzieś tą opcje widziałem w InDesign przy wypluwaniu PDFa ale nie byłem pewny co zaznaczyć.
Dochodzimy do trzeciego punktu, wyklejki. Może popełniłem błąd dołanczając ją do PDF (tak jak poniżej na screenie)
a powinnno to być osobno dostarczone razem z okładką? Czy może chodzi im o te białe strony (na których domyślnie powinna być okładka) może nie potrzebnie je dodałem do pdf. Nie wiem o co im chodzi. Prosze o pomoc.

Wołam @goedenavond:

#dtp #druk #grafika #indesign
GrzegorzPorada - Wysłałem plik PDF ksiązki do drukarni i mi odpisali:

 plik jest RG...

źródło: comment_S2YbVqsC4DrCnpEy0o2CEM0yuCHaIexN.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: trimbox to format docelowy, możesz zaznaczyć linie cięcia przy exporcie pdf, a te dodatkowe strony - zamawiasz z miekką okładką to po co Ci wyklejka? Najlepiej to po prostu tam zadzwoń i się ich zapytaj.
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: pewnie, że może być wyklejka jeśli taka jest fantazja klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale ja czegoś takiego nigdy nie widziałem w miękkiej oprawie, pewnie też dlatego zdziwienie w drukarni
  • Odpowiedz
@tom3k85: Jeszcze troche zawrócę ci głowę. Dostałem takie info:

Okładka: Kreda błysk 250 g 4/4 + folia matowa + lakier UV wybiórczo (jako opcja)

4/4 oznacza zadruk kolorowy z obu stron

Proszę w plikach usunąć te białe strony, które miały być na środek
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: tak, dobrze ogarniasz, okładka i wnętrze 9/10 przypadków idą oddzielnie jako 2 pliki
okładka 2 strony pdf (4 docelowe) tak jak napisałeś, a tamte ze środka wywal
uv - czarny, ale tylko z K na 100%
  • Odpowiedz