Wpis z mikrobloga

Fakt, Chopin już raczej nie ma dużego pola manewru, ale zawsze coś można jeszcze wcisnąć.


@creative1222: można ekspresówkę obok Chopina dać pod ziemię, koszty to będzie promil tego co wyjdzie za CPL
  • Odpowiedz
Modlin jest już dawno spalony. Do dupy lokalizacja, zły dojazd, marna infrastruktura


@mehmed: żaden problem pociągnąć linie kolejową bezpośrednio pod lotnisko to samo z infrastrukturą

Chopin już teraz jest zapchany, a co dopiero za kilka lat


nie jest

rozwalają mnie stwierdzenia typu "ja #!$%@? xD", "debile" itp. nie dając od siebie jakichś argumentów.


http://audycje.tokfm.pl/podcast/Centralny-Port-Lotniczy-czy-lotniskowiec-Boleslaw-Kedzierzawy/47555

Na cholerę komu było lotnisko w Radomiu?


Politycy już nabudowali przynajmniej kilka do niczego niepotrzebnych lotnisk, po
  • Odpowiedz
@Morf: @Morf: Dokładnie, nie ma sensu zamykać Modlina, bo można bez większego problemu to rozbudować. Zawsze jeszcze można przerzucić tam coś z Chopina(tj. Wizz, WOW, ew. większość charterów) i zwolni się trochę miejsca dla LOTu oraz innych przewoźników, którzy są w stanie zapłacić więcej kasy
  • Odpowiedz
@creative1222: Chopin się skończy za 2 -3 lata z przepustowością, może nawet szybciej jeśli wrócą zakazy lotów nocą bo protesty rosną że głośno. Modlin za 5 lat będzie czekać wybudowanie pasa od nowa bo remont wiele nie wytrzyma. Tam się podobno podbudowa całego pasa sypie. Patrząc 20 lat do przodu pomysł z nowym portem wydaje się niegłupi o ile utrzyma się trend wzrostowy na latanie, a raczej się utrzyma. Radom dla
  • Odpowiedz
@piotr-zbies CPL musi powstać, bo Okęcia nie ma gdzie rozbudować, nie ma miejsca na nowe pasy. Jak ktoś mówi, że to daleko od Warszawy to nie wie co mówi. Ludzie z Łodzi jeżdżą codziennie do pracy w Wawie, a to lotnisko będzie dużo bliżej. Żaden problem.
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya: No to pokaż mi gdzie te lotnisko można dać bliżej. Uwzględniając istniejące zabudowania, skomunikowanie drogowe, kolejowe, odpowiedni teren, biorąc pod uwagę jak wielkie oddziaływanie ma lotnisko na okolicę.


@mehmed: okolice Czubina.

@50HerbatGreya: Nie budować CPL. Okęcie ma duże rezerwy, Modlin też.


@papier96: Nie, nie ma dużych rezerw. Przepustowość jego to max 25 mln ( nie jestem pewny czy chodzi o całodobowo a to też ma znaczenie bo
  • Odpowiedz
@mehmed: bo wybierali wariant jak najblizej Łodzi #!$%@?ąc bzdury o tym, że CPL ma być integratorem pomiędzy tymi 2 "aglomeracjami". Zresztą sama nazwa sugeruje CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY. Zresztą spójrz na mapke. Jest lokalizacja 30 km od Centrum Wawy pokazana w okolicach Radonic. 4 km od Czubina.
  • Odpowiedz
@creative1222: Port Lotniczy Radom wydał ponad 20 mln zlotych na zarząd zanim w ogóle zaczął działać. Oh wait.. Jednak nie zaczął..
O czym my w ogóle mówimy? Tu jest istotne tylko kto i ile ma na tym zarobić a nie, czy to będzie działać.
  • Odpowiedz