Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z kupnem iPhona po wymianie gwarancyjnej? Mama wymarzyła sobie nowego iPhona 6s/7, a ja zaoferowałem że poszukam czegoś aby troche zaoszczędzić. Patrze na OLX-ie, i jest tam sporo telefonów z Polskiej dystrybucji po ponoć oficjalnej wymianie na nowy przez salon/iSpota. Można bezpiecznie brać taki telefon? Oczywiście z odbiorem osobistym. Na taki telefon jest oryginalna 12 miesięczna gwarancja Appla? Na co uważać przy zakupie?

#iphone #apple #ios #olx
  • 14
  • Odpowiedz
@Kalak: można, nie każdy taki telefon ma 12 miesięcy, zależy od naprawy/wymiany.

Nie wiem czy jest jakaś zasada, ale z własnego i znajomych doświadczenia ci powiem, że na te telefony które są wymieniane przez Apple w ramach gwarancji przechodzi gwarancja z oryginalnego urządzenia. Natomiast telefony które są naprawiane przez Apple odpłatnie (np. potrzaskany ekran) dostają 12 miesięcy.

Zdarzyło mi się, że telefon który otrzymałem od Apple z wymiany w ramach naprawy
  • Odpowiedz
@Kalak: 12 miesięcy liczy się od daty aktywacji telefonu. Jeżeli coś się spieprzy, to nie dostaje się kolejnych 12 miesięcy na refuba, tylko gwarancja na niego jest ważna do tego samego dnia, do którego byłaby ważna dla pierwszego telefonu. Ewentualnie +3 miesiące
  • Odpowiedz
@SmellySocks: @kucyk: @Kalak: @Storczycki: wszystko zalezy od pochodzenia telefonu

3 rodzaje iphonow ze wzgeldu na gwarancje

1. iphone z polskiej dystrybucji + serwisowane w PL
2. iphone z zagrnaicznej dystrybucji + serwisowane w PL
3. iphone z serwisowane poza PL

dla przypadkow 2 i 3 w Polsce masz cos takiego:

12miesiecy gwarancji + jak cos sie #!$%@? to 90 dni na czesc ktora zostala wymeiniona lub przepisanie pozostalej
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: Każdy sprzedawca pisze że dostał tylko nowy telefon, bez nowego pudełka i akcesoriów Czy te telefony które wymieniają to są pełnoprawne nówki czy jakieś dziwne refurby?
  • Odpowiedz
@Kalak: otrzymujesz produkt wolny od wad z zachowaniem twoich praw gwarancyjnych lub ich rozszerzeniem

jest to nówka lub refurb od apple nie myslic z refurbem z allegro który poprawnie zwie sie frankensteinem

refurb jesli jest refurbem to praktycznie tylko plyta glowna jest ta sama, wszytskie czesci eksploatacyjne sa nowe (ekran/bateria) a obudowa jest w stanie niegorszym niz ta dostarczona przez ciebie na naprawe, taki telefon poniewaz byl juz "testowany" - plyta
  • Odpowiedz