Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie słyszeliście te click-baity, że mecz Liverpool - United oglądało 900 milionów ludzi na całym świecie.
Otóż jak zwykle prawda bardzo mocno mija się z tym co podają media i w rzeczywistości są to liczby o wiele mniejsze.
Co ciekawe, hit sprzed kilku tygodni: United - lfc był oglądany przez zaledwie 390 tys widzów w USA.
Co prawda nie dotarłem do bieżących informacji, ale podaję rozpiskę dla najchętniej oglądanych meczy w sezonie 2014-2015.
Przy czym statystyki uwzględniają tylko pewien region, ale za to pokrywający 3,5 mld ludzi, czyli połowę globu.
Do tego dopisując rekordowe oglądalności PL z krajów Europejskich:
Dania - 126 tys
Holandia - 73 tys
Hiszpania - 50 tys
Włochy - 100 tys
Francja - 600 tys
Niemcy - żadna telewizja niemiecka nie transmituje PL
Więc biorąc pod uwagę te wartości, można bezpiecznie założyć, że największe hity Premier League ogląda mniej więcej 20-30 mln widzów na całym świecie (zarówno na żywo, w telewizji, przed komputerem i w miejscach publicznych). Co jest świetnym rezultatem, ale sporo mniejszym, niż te ,,legendarne'' 900 milionów.
#pilkanozna #mecz #ciekawostki #lfc #manchesterunited
vardum97 - Prawdopodobnie słyszeliście te click-baity, że mecz Liverpool - United ogl...

źródło: comment_1jOtg6E1Nxe7vZVRREtvbTh7ipNWzavZ.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bijelodugme: znowu ci powtarzam, żebyś pokazał swoje dane.
Co ty p--------z, że nie potrafie? nie chciałeś to ci nie podawałem, mam się domyślić tego czego ty chcesz?
Chciałeś źródło to ci podałem dokładne źródło, chcesz oryginalny artykuł to masz:
http://www.sportingintelligence.com/2015/12/31/the-premier-league-in-numbers311201/
Następnym razem jak coś będziesz chciał to powiedz, a nie mam się domyślać czego chcesz, a potem p--------z głupoty, że nie potrafię zrobić, czegoś co sobie zażyczyłeś w myślach.
  • Odpowiedz
@vardum97:
Strasznie wulgarny się stałeś, dlaczego się tak denerwujesz? Cały czas opierasz się o dane z raportów przygotowanych przez małą brytyjską firmę, która w żadnym wypadku danych nie dostarcza a jedynie analizuje... Sportcal to sportcal tamto... Wklejony przez ciebie link dalej nie prowadzi do źródłowych danych, ponieważ źródłowe dane to ma Nielsen, gdybyś sam zaglądał do tych linków, które podajesz to może byś to zauważył...
  • Odpowiedz