Wpis z mikrobloga

@Badmadafakaa: a j ci powiem czemu jest niedoceniany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byłem wielkim fanem Tecci odkąd usłyszałem KOD, do All 6's and 7's włącznie jarałem się wszystkim od niego ale to już przeszłość, on po prostu muzycznie stanął w miejscu i przestał być dla mnie kimś wyjątkowym kiedy zrozumiałem, że technika w rapie to nie wszystko.
1. Bo od All 6's and 7's nie nagrał żadnej
@ShadyTalezz: Według mnie to razem z Krizz Kaliko tworzą zajebistą całość + te przyśpieszenia to zajebiście razem brzmi. Ale w sumie wielu zajebistych raperów jest niedocenianych. Dzisiaj rap brzmi jak pop niestety i z muzyki której kiedyś nie lubiono zrobiono maszynke do robienia pieniędzy dlatego też rzadko znajduje coś dobrego z nowości. Nie wiem jak w USA ale u nas rzadko się slyszy o Tech n9ne a szkoda po prostu :D
@Badmadafakaa: nie ma nic złego w tym, że część rapu brzmi jak pop, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Pop nie jest wcale gorszym gatunkiem i w ostatniej dekadzie wyszło mnóstwo świetnych pop-rapowych albumów¯\_(ツ)_/¯
Tak samo każda popularna muzyka jest w jakimś stopniu maszynką do robienia pieniędzy ale to nie znaczy, że jest zła.
A Tecca 25 płyt i muzycznie nie zmienił się prawie w ogóle, porównaj do Kendricka czy
@ShadyTalezz: Dla mnie Kanye to nie jest rap. Brak mi dzisiaj tego pazura/charakteru co kiedyś. Lubie jak są nowe brzmienia albo nawiązania ale nie lubie jak ktoś zmienia styl co chwile tak jak na przykład Snoop. Kiedyś go słuchłem od początku aż do Ego Trippin' a potem z każdą płytą też zaczął zmieniać się muzycznie i 3/4 utworów teraz to według mnie jest lipa :D. To tak jakby DMX zaczął lecieć
@Badmadafakaa:
o tak kiedyś to była muzyka a dzisiaj to nie ma muzyki. Jak jarałem się Tech N9nem miałe takie same poglądy, ale widzę nie wszyscy wyrastają z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak Kanye to nie jest rap? Dlaczego? Bo ci się nie podoba?
Black Skinhead nie ma pazura? https://www.youtube.com/watch?v=q604eed4ad0
Z innych współczesnych raperów Denzel Curry albo Suicideboys nie mają pazura? https://www.youtube.com/watch?v=2RMTSjJXhdY
DMX i Tech N9ne
ShadyTalezz - @Badmadafakaa:
o tak kiedyś to była muzyka a dzisiaj to nie ma muzyki....
@ShadyTalezz: @Badmadafakaa: myślałem, że tylko mi ostygła cała zajawka na niego po Something Else. Wcześniej wszystkie płyty katowane, koncert w Wawie zaliczony, ale od wszystkich szóstek i siódemek jest równia pochyła w dół.

No i do tego trzeba dorzucić też, że na płytę może wpadnie raptem parę kawałków, które są głębsze tekstowo, reszta to po prostu blablablablabla, nie trzeba się nawet skupiać na tym co chce powiedzieć. A ponadto
@ShadyTalezz: Nie ma co porównywać głębokości przekazu w różnych gatunkach bo to nie ma sensu. Wiekszość raperów ma przeboje które nie są głębokie takie jak ten kawałek DMX'a ale patrząc na jego plyty w wiekszosci są na nich poruszane tematy życia w getcie i jakies z tym zwiazane refleksje i dzisiaj się o nim juz nie słyszy. I nie musze sie dowartosciowywać ale zazwyczaj ogół słucha tego co jest aktualnie modne
@Badmadafakaa:
Ja polecam obejrzeć co MURS mówi o tym temacie https://www.youtube.com/watch?v=LQMOSxVuZ9Q
bo neguje tu dosłownie wszystko co napisałeś.

Ale dobra zacznijmy od tego, że nie odpowiedziałeś dlaczego Kanye to nie rap?

Wiekszość raperów ma przeboje które nie są głębokie takie jak ten kawałek DMX'a

no tutaj hipokryzja, nie masz problemu jak DMX sobie nagra taki kawałek i to wcale nie jeden bo jego twórczość jest przepełniona kawałkami opartmi na bradze, bez
@ShadyTalezz: Co do tematu starej szkoły to zgadzam się. Eazy'emu i DRE pisali teksty ale one były przesiąknięte tym co ich otaczało, byli wychowywani w getcie i to o czym nawijali bylo autentyczne. Nawet jeżeli wychwalali gangsterke to każdy kto ma mózg, może wyciągnąć własne wnioski czy to jest dobre czy złe.
Taki elo raper jak green granade czy jakos tak, robil podobnie bo brat mu pisal teksty tylko to o
@Badmadafakaa: ale generalizujesz, taki lamar to najlepszy teksciarz w rapie a gosciu tworzy od niedawna
jak zwykle, kiedys to byly czasy a teraz nie ma czasow
duzo jest albumow rapowych ktore powstaly po golden erze i sa juz klasykami, madvillan, atrocity exhibition, lamar, west, a piece of strange, rjt2, pinata od gibbsa, nawet be commona i w ogole sporo takich eksperymentalnych projektow jak death grips

w 90 latach tez powstawalo duzo
@Badmadafakaa: Przeczytałem to kilka godzin temu ale takiego steku bzdur chyba nikt mi jeszcze na tym portalu nie wylał. Jak przeczytałem tekst o tym, że kiedyś raperzy byli zabijani bo byli autentyczni a dzisiaj nie to musiał się przejść po pokoju normalnie.
Ale po kolei.

Eazy'emu i DRE pisali teksty ale one były przesiąknięte tym co ich otaczało

no ale Lil Yachty też pisze o tym co go otacza, otaczają go